KOLEJOWE ABC

4 września 2019 r. grupę KRASNALE odwiedził Zespół Kolejowego ABC.

Podczas zajęć przedszkolaki nauczyły się, kogo należy powiadomić w przypadku zaobserwowania niebezpiecznej sytuacji w pociągu, oraz dowiedziały się, czym zajmuje się konduktor i maszynista. Dzięki przygotowanym zadaniom interaktywnym poznały możliwości zakupu biletu, zasady bezpiecznego poruszania się na obszarach kolejowych, a także znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi.
Dzieci chętnie brały udział w zabawach, podczas których musiały poprawnie odpowiedzieć na pytania, rozpoznać i dopasować dźwięki oraz wykazać się spostrzegawczością. Bardzo dobrze poradziły sobie z odpowiedziami na pytania sprawdzające wiedzę na temat bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zestaw upominków odblaskowych. FOTO RELACJA