KONKURS PLASTYCZNY „BOMBKA CHOINKOWA”

II DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNY PT. „BOMBKA CHOINKOWA”

Przedszkole nr 423 serdecznie zaprasza dzieci i ich rodziców do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie najpiękniejszej bombki choinkowej. Niech czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia upłynie Wam na wspólnej, twórczej pracy, w rodzinnej atmosferze.

Organizator:

Przedszkole nr 423, ul. Kadrowa 9, 04 – 421 Warszawa

Współorganizator i honorowy patronat

Burmistrz Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy

Partner

Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Warszawie

Cele konkursu:

• Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, w tym ubierania choinki
  • Zacieśnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu na kreatywnej zabawie
  • Rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz pobudzanie aktywności twórczej dziecka
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej
  • Umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych i czerpanie radości z efektów własnej pracy

Warunki uczestnictwa w konkursie:

– konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym

– zadaniem uczestników jest wykonanie bombki choinkowej o dowolnym kształcie w formacie przestrzennym, dowolną techniką z możliwością zastosowania różnorodnych materiałów plastycznych

– każda bombka powinna posiadać zawieszkę, aby można było zaprezentować ją podczas wystawy. Wielkość i waga bombki muszą umożliwiać zawieszenie jej na choince.

– uczestnik może wykonać jedną pracę

– każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko oraz wiek dziecka, nazwa placówki. Prace niepodpisane nie będą brały udziału w konkursie.

– komisja konkursowa dokona oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych:

• dzieci młodsze – 3, 4- latki
  • dzieci starsze – 5, 6-latki

– podczas oceniania prac będą brane pod uwagę walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność oraz estetyka wykonania

– prace konkursowe należy złożyć w placówce organizatora. Termin składania prac upływa 08.12.2017r

– rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18.12.2017r. Nagrodzeni i wyróżnieni w kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy, które zostaną dostarczone do poszczególnych placówek.

– wszystkie konkursowe prace wezmą udział w wystawie zorganizowanej w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II

– prace pozostają do dyspozycji organizatora konkursu. Złożenie prac jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jej publikację oraz przetwarzanie danych osobowych uczestnika na potrzeby niniejszego konkursu.