W ramach współpracy z fundacją Bezpieczny przedszkolak w naszym przedszkolu odbył się cykl trzech spotkań z policjantem.
Podczas zajęć podjęto tematy związane z ograniczonym zaufaniem do nieznajomych, niezdrowym stylem życia oraz przeciwdziałaniem przemocy.

zajęcia Bezpieczny przedszkolak

12.11.2019r. grupa Krasnale wybrała się do biblioteki na zajęcia edukacyjne. Ich tematem był obieg wody w przyrodzie. Dzieci dowiedziały, jak ważną rolę odgrywa woda w przyrodzie i życiu człowieka, i dlaczego należy o nią dbać. Na koniec wykonały kolorową pracę plastyczną.

zajęcia edukacyjne

Dnia 5.11 gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Odwiedziny funkcjonariuszy policji odbyły się w każdej grupie, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka. Dzieci mogły też zobaczyć z bliska radiowóz i poczuć sie jak prawdziwy policjant.

wizyta policjantów

Dnia 08.11.2019r. grupy Pszczółki i Krasnale wybrały się na wycieczkę komunikacją miejską do miasta Marszałka Józefa Piłsudskiego- Sulejówka.
Celem wycieczki było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej oraz zainteresowanie dzieci dziejami Polski w rocznicę Odzyskania Niepodległości.

wycieczka do Sulejówka

Dnia 7.11. 2019 w naszym przedszkolu obchodziliśmy zbliżające się Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wszystkie grupy przygotowały piosenki patriotyczne i pięknie zaprezentowały je na scenie. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

występy z okazji Święta Niepodległości

Nasze przedszkole w tym roku także brało udział w ogólnopolskim śpiewaniu hymnu narodowego w ramach akcji “Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Film z wydarzenia dostępny jest na fb przedszkola

wspólne śpiewanie hymnu

06.11.2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień zdrowego żywienia i gotowania. Wszystkie grupy wykonywały na podwieczorek pyszne koktajle. Celem dnia dzisiejszego było rozwijanie w dzieciach pasji kulinarnych oraz kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania.

Dzień zdrowego żywienia i gotowania

Dnia 29 października nasze przedszkole odwiedzili muzycy z zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych. Podczas koncertu dzieci słuchały i bawiły się przy piosenkach których teksty i melodia łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza oraz rozwijają postawy proekologiczne. Dzieci wiedzą już, jak należy dbać o naszą planetę, o konieczności segregowania odpadów oraz jak unikać zagrożeń, takich jak smog, czy uzależnienie od smartfonów.
Dzieci czynnie uczestniczyły w koncercie poprzez wspólne śpiewanie piosenek oraz grę na instrumentach.

październikowy koncert

Dzieci z grupy „Krasnale” wzięły udział w ogólnopolskiej akcji
BohaterON- włącz historię. Celem kampanii jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek, kartek, laurek z życzeniami bądź listu.

BohaterON – grupa Krasnale

Dziś dzieci z grupy ,,Pszczoły” uczestniczyły w konkursie „Raz na Ludowo” organizowanym przez Przedszkole nr 376 w Warszawie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań muzyką ludową oraz integracja lokalnych środowisk przedszkolnych. Gratulacje za zajęcie pierwszego miejsca oraz zdobycie ciekawych nagród dla całej grupy😀.

konkurs „Raz na Ludowo”

Dnia 24 października 2019r. do grona przedszkolaków dołączyła grupa Sówki. Pani Dyrektor pasowała dzieci na przedszkolaki, które poprzedzone było występami dla rodziców. Po uroczystości na dzieci czekał słodki poczęstunek.

pasowanie grupa Sówki

Dzieci z grupy Misie doskonale wiedzą, że jesień to piękna pora roku, pełna widoków i kolorów. Dlatego we wtorek 22 października br. dzieci wybrały się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu Pani Jesieni. W trakcie spaceru Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały nazwy drzew oraz chętnie zbierały kolorowe liście.

Poszukiwanie jesieni

23 października odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z grupy „Biedronki” we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wiersze i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego aktu pasowania. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 15.10.2019r. Krasnale obejrzały wystawę „Poznaj grzyby-unikniesz zatrucia”, prezentowaną w Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej. Dzieci obejrzały także film edukacyjny dotyczący najbardziej znanych grzybów jadalnych i trujących oraz reguł bezpiecznego grzybobrania. Na zakończenie wykonały własne grzyby z plasteliny😉

Poznaj grzyby

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologiczno – artystycznego ,,Warzywny Stworek”.
Wszystkie dzieci biorące udział dostały dyplomy i upominki.
Rodzicom bardzo dziękujemy za udział w warsztatach i pomoc w stworzeniu tak pięknych prac konkursowych 😊
Wszystkim dzieciom gratulujemy!

Konkurs ekologiczny

Dnia 16.10.2019 dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na jesienny spacer w okolicy przedszkola. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, zbierały kolorowe liście. Podczas spaceru z ciekawością obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.

Jesienny park

Dnia 10.10.2019 w grupie Misie odbyły się warsztaty ekologiczne. Dzieci razem z rodzicami wykonywały „warzywnego stworka” na konkurs. Celem zajęć była integracja grupy oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Warzywny stworek

10 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty artystyczno- ekologiczne. Poniżej relacja fotograficzna z grupy ,,Pszczółki”.

Warsztaty ekologiczne – grupa Pszczółki

Warsztaty artystyczno – ekologiczne w grupie SÓWKI.

Warsztaty ekologiczne – grupa Sówki

10 października w grupie „Biedronki” odbyły się ekologiczne warsztaty.
Realizując w ostatnich tygodniach tematykę zajęć dotyczących warzyw i owoców kierowała nas myśl, że głównym celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału warzyw w codziennej diecie żywieniowej oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania o charakterze edykacyjnym. Ponieważ dzieci najlepiej uczą się przez zabawę zaprosiliśmy ich wraz z Rodzicami do konkursu pt. „Warzywne stworki”. Inwencja i wyobraźnia twórców była nieograniczona, prace były niezwykle atrakcyjne pod względem pomysłu, estetyki wykonania oraz kreatywności twórców, co przedstawiają zdjęcia poniżej.

Warsztaty warzywne – grupa Biedronki

Dnia 9.10.2019 dzieci z grupy Misie brały udział w zajeciach bibliotecznych pt. „Jesień”. Celem zajęć było utrwalenie charakterystycznych cech jesieni, nazywanie ,,skarbów jesieni” oraz zapoznanie dzieci z literaturą dotyczącą obecnej pory roku.

zajęcia biblioteczne

W pierwszym tygodniu października dzieci z grupy „Biedroneczki”
poszerzały swoją wiedzę z zakresu smacznych i zdrowych owoców. Celem zajęć jest poznanie nazw owoców; wyrabianie nawyków prozdrowotnych; zachęcanie do zdrowego odżywiania się, do spożywania różnorodnych owoców oraz doskonalenie procesów poznawczych: uwagi i spostrzeżenia.

Owocowy dzień w grupie Biedronki

Sezon na owoce wciąż trwa. Nie zapominamy o tym także w naszym przedszkolu. W zeszłym tygodniu dzieci z grupy Krasnale samodzielnie przygotowały pyszną, zdrową i witaminową sałatkę owocową. Wszystko udało się znakomicie, a smakowało wyśmienicie!

Owoce

08.10.2019r. dzieci z grupy Pszczółki obejrzały wystawę grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie.
Na wystawie zostały zaprezentowane atrapy grzybów oraz świeże grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Dzieci dowiedziały się wiele o rodzajach grzybów, ich budowie oraz zasadach rozpoznawania i ich zbierania.

Wystawa grzybów

W zeszłym tygodniu we wszystkich grupach omawiany był temat warzyw i owoców. Pszczółki również próbowały różnych owoców i warzyw 😊
klasyfikowały na te krajowe i zagraniczne, omawiały ich wygląd, a także wartości odżywcze.

Dzień warzyw i owoców

W czwartek (3 października) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Spotkanie z Panem bibliotekarzem miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką. Przedszkolaki uważnie wysłuchały pogadanki na temat zadań biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru i warunków jakie należy spełnić, aby zostać czytelnikiem Biblioteki. Zgodnie z realizacją celów edukacji przedszkolnej w zakresie preorientacji zawodowej, której zamierzeniem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń, poznały zawód bibliotekarza. W dalszej części zajęć dzieci wysłuchały czytanych przez Gościa bajek, które zachęcił ich do dyskusji na temat ulubionych bohaterów oraz odgrywania scenek dramowych pod hasłem „Wizyta w bibliotece”.

Spotkanie z bibliotekarzem

Dziś na gimnastyce dzieci z grup: Sówki i Pszczółki pokonywały jesienną ścieżkę sensoryczną. Wykorzystaliśmy szyszki, liście, kasztany i żołędzie.
Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci:
-usprawnia motorykę dużą, – rozwija wrażenia dotykowe, – stymuluje receptory.

Ścieżka sensoryczna

Dzień pełen witamin w grupie SÓWKI:

  • Organoleptyczne poznawanie owoców i warzyw.
  • Szukanie odpowiedzi na
    pytania: po co jemy owoce i warzywa?
  • Wspólne degustowanie koktajli owocowo warzywnych
    🍎🍏🍐🍅🍆🌽
Dzień witamin

We wtorek 24 września grupa ” Pszczółki” udała się  na ogródki działkowe. Spacer nosił  hasło: „Szukamy oznak Jesieni”.  Obserwowaliśmy jak wyglądają działki jesienną porą. W trakcie spaceru dzieci rozpoznawały znane rośliny, krzewy, warzywa, owoce oraz owady. Dzieci do przedszkola przyniosły koszyki z wieloma darami Pani Jesieni.🍁🍂🍁🍂🌿🍂🍁🌿🍂🍁🌿🍂🍁🌿🍂🍁

oznaki jesieni

Wycieczka na pocztę grup: Misie i Sówki w celu wysłania zaprojektowanej wcześniej kartki w ramach akcji bohaterON.
Dzieci zapoznanie się z instytucją poczty, poznały procedury wysyłania listu oraz utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

akcja bohaterON

„Idzie lasem Pani Jesień
I maluje liście w lesie.
Te są żółte, te czerwone,
A te jeszcze są zielone.
Liście piękne, kolorowe
Lecą dzieciom wprost na głowę.”

23 września na zajęciach powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku.
Tego dnia odwiedziła nas Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy 😊

🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂

Idzie jesień

W czwartek 19. 09 .2019r. Krasnale odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Podczas ciekawych zajęć dzieci wysłuchały wybrane wiersze Jana Brzechwy, a także śpiewały piosenki z Akademii Pana Kleksa. Na koniec każdy przedszkolak wykonał kolorowego ślimaka.

„Krasnale” w bibliotece

13 września 2019r. dzieci z grup Pszczółki i Krasnale wybrały się na wycieczkę na lotnisko wojskowe do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie. Tam  zorganizowany był piknik dla dzieci pod hasłem ,,Z nami zawsze bezpiecznie”. Głównym celem imprezy było zapoznanie dzieci z zagadnieniami z tematyki udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapoznanie ze sprzętem wojskowym, policyjnym i strażackim.

Wycieczka na lotnisko wojskowe