W piątek 14.06. dzieci z grupy Pszczółki reprezentowały nasze przedszkole w Rembertowskiej Olimpiadzie Przedszkolaków, organizowanej przez Przedszkole nr 243. Dzieci miały możliwość wykazania się w różnych zadaniach sportowych i dopingowania się nawzajem. Pszczółki spisały sie znakomicie zdobywając puchar i złote medale?.

Rembertowska Olimpiada Przedszkolaków

Dnia 13.06 dzieci z grupy Misie odwiedziły Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr 13 w Warszawie.
Celem wycieczki było zapoznanie z pracą strażaka. Dzieciom zostały zaprezentowane wozy strażackie, sprzęt ratowniczy oraz sprzęt do gaszenia pożarów.
Strażacy opowiedzieli o tym, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Przypomnieli dzieciom numery alarmowe. Każdy przedszkolak powinien znać nr alarmowy 112!
998 – nr do straży pożarnej.
Dzieci mogły przymierzyć strój strażaka oraz jego hełm, a także próbowały potrzymać wąż strażacki ???

grupa MISIE w Straży Pożarnej

W środę 12.06 dzieci z grup Pszczółki i Misie dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia człowieka są witaminy. Celem zajęć było poszukiwanie witaminy C w różnych sokach owocowych. Przedszkolaki już wiedzą, które soki należy pić?.

Poszukiwanie witaminy C

Dnia 4.06 grupa Żabki i Sówki były w Klubie sportowym Zakręt na wycieczce pt. „Od ziarenka do bochenka”. Celem było zapoznanie się z procesem wypiekania chleba. Każde dziecko miało okazję zjeść własnoręcznie wykonaną pizzę, która była pieczona w piecu chlebowym.Dzieci pokonywały także wojskowy tor przeszkód, budowały szałas i poznawały tajniki survivalu.

wycieczka „Od ziarenka do bochenka”

Dzień dziecka w przedszkolu obchodziliśmy na świeżym powietrzu.
Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, tańczyły i wesoło się bawiły.
Uśmiech gościł na twarzy każdego ?

Dzień Dziecka

W czwartek przedszkolaki z grup Pszczółki, Żabki i Sówki zaprezentowały zaproszonym gościom swoje umiejętności gry na bębnach, zdobyte podczas warsztatów. Dzieci „zabrały” widzów w Wielki Rejs do dalekiej Afryki. Wspólnie przeżyliśmy spotkanie z groźnymi piratami. Cała wyprawa zakończyła się wspólną zabawą i piosenką ?.

Wielki Rejs

W środę 29 maja grupa Misie wybrała się na wycieczkę do Pizzeri Centro.
Każde dziecko poznało etapy pieczenia pizzy, mogło samodzielnie zrobić swoją pizzę, a na koniec ją zjeść ?
Wycieczka była udana i bardzo pyszna ?

Grupa „MISIE” w pizzerii

Przedszkolne eksperymenty w grupie Sówki. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie dlaczego płomień na świeczce się pali i co jest mu do tego potrzebne? Próbowały także gasić płomień na odległość z pomocą wytworzonego dwutlenku węgla.

Eksperymenty w grupie „SÓWKI”

W poniedziałek 27 maja w naszym przedszkolu odbyło się wielkie święto – Koncert z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty.
Celem koncertu było:
✓ zachęcenie dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w proponowanych zabawach i konkursach;
✓ stworzenie okazji do wspólnego spędzenia czasu rodziców i dzieci na terenie przedszkola oraz dobra zabawa!

Zabawa plenerowa

Kolejna porcja doświadczeń w grupach Misie i Pszczółki – dzieci dowiedziały się, jak jest różnica między roztworem a mieszaniną, a następnie ćwiczyły rączki tworząc własnego slime’a. Zabawa była doskonała?.

Przedszkolne eksperymenty – grupy Pszczółki i Misie

W środę 22.05 grupa Pszczółki wybrała się do biblioteki na zajecia edukacyjne. Dzieci wysłuchały opowiadania o mamie czarodziejce, śpiewały piosenki o rodzinie i wspólnie szukały pomysłu na to, jak na co dzień sprawiać radość swoim najbliższym.Na koniec wykonały piękne laurki dla swoich mam, z okazji ich święta.

grupa „Pszczółki” w bibliotece

22 maja grupę Misie odwiedził miły gość, który pokazał nam niezwykły instrument – ukulele.
Dzieci mogły zagrać na instrumentach, śpiewały piosenkę, którą nuciły przez resztę dnia.
Takie zajęcia miały na celu uwrażliwianie dzieci na piękno muzyki, poznanie nowego instrumentu – ukulele oraz oczywiście dobrą zabawę! ?

UKULELE

Dnia 17.05.2019 dzieci z grupy Sówki wybrały się do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Temat lekcji przyrodniczej to „Leśne zwierzęta małe i duże”. Dzieci oglądały eksponaty, porównywały wygląd i wielkość zwierząt żyjących w Polsce. Przedszkolaki miały okazję stanąć bezpośrednio przed zwierzętami żyjącymi w lasach, a także utrwaliły wiedzę dotyczącą środowiska leśnego i zwierząt w nim żyjących.

grupa „SÓWKI” w Łazienkach Królewskich

17 maja grupa Żabki była na wycieczce w Łazienkach Królewskich na lekcji pt. ,,Nasi skrzydlaci przyjaciele”.
Dzieci zapoznały się z różnorodnością ptaków polskich, ich gatunkami, a także dowiedziały się, że nie wszystkie pióra są takie same – każdy rodzaj ma swoje określone funkcje.

grupa „Żabki” w Łazienkach Królewskich

Dziś w grupach Żabki i Sówki odbyły się zajęcia sensoplastyczne integrujące dzieci i rodziców. Zajęcia te miały na celu sensoryczne, wielozmysłowe poznawanie świata podczas zabawy kierowanej ?

Sensoplastyka

Bardzo dziękujemy rodzicom z grupy Misie za odwiedziny i przeczytanie dzieciom książek w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”.
Dzieci w ten sposób rozwijają umiejętność słuchania ze zrozumieniem, budzą zainteresowanie literaturą oraz poszerzają wiedzę o świecie ?
Czytajmy dzieciom codziennie!

Czytanie dzieciom

Dzieci z grupy Biedronki dbają o swój ogródek. Sadzą warzywa i codziennie podlewają swoje grządki.

Ogródek

Grupy Żabki i Sówki odwiedziły Muzeum Kolejnictwa. Zajęcia nosiły tytuł: ,,Od parowozu do pendolino”.

Celem wycieczki było zapoznanie z historią kolei oraz zmianami na przestrzeni lat. Poznanie różnych pociągów.

Muzeum Kolejnictwa
Dnia 8.05 dzieci z grupy Pszczoły wybrały się do Pizzerii Centro. Tam poznały receptury wykonania najlepszej pizzy, po czym przystąpiły do samodzielnego wykonania pizzerinek. Następnie miały możliwość wspólnego delektowania się przysmakiem. Dziękujemy za wspaniały czas w Centro!!! Polecamy???
Pizzeria
Wycieczka Żabek i Sówek do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.
Celem wycieczki było:
✓ zapoznanie z zawodem żołnierza
pilota;
✓zapoznanie z funkcjonowaniem
jednostki wojskowej oraz lotniska
wojskowego;
✓poznanie pracy sokolnika i jego
podopiecznych;
✓ zapoznanie z pracą straży pożarnej
i wojskowej karetki pogotowia.
wycieczka do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego
Wiosenne prace w ogrodzie grupy Misie ?
Dzieci poznały różne rodzaje nasion, sposób ich sadzenia/siania.
Codziennie prowadzimy obserwacje przyrodnicze, dbamy o nasz ogródek i czekamy co wyrośnie!
Prace w ogrodzie
4.04.2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu Małą Orkiestrę Dni Naszych. Podczas koncertu dzieci zawsze świetnie się bawią i biorą aktywny udział. Dziś śpiewały piosenki o ważnych sprawach, takich jak: sprzątanie Ziemi oraz  domu, zdrowej wodzie czy pomaganiu ludziom!
Dziękujemy za świetną zabawę!
Mała Orkiestra Dni Naszych
04.04.2019r. odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego ,,Eko-zabawka” zorganizowanego dla dzieci i rodziców
z naszego przedszkola. Autorzy prac wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna! ?
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii, ochrony środowiska, uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne, rozbudzanie wyobraźni, zdolności manualnych oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału
w kolejnych konkursach!
„EKO – ZABAWKA”
Dnia 3.04.2019 odbył się dzielnicowy konkurs ekologiczny organizowany przez Przedszkole nr 158 w Warszawie. Reprezentantki naszego przedszkola dzielnie odpowiadały na pytania, odgadywały zagadki, dopasowywały obrazki, a także namalowały plakat dotyczący ochrony środowiska. Celem konkursu było kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości ekologicznych, dostrzeganie zależności pomiędzy człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem oraz kształtowanie współpracy w zespole. Zwieńczeniem tego wydarzenia był ekologiczny poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu.
Konkurs ekologiczny
2 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci obejrzały film animowany obrazujący im czym jest autyzm i w jaki sposób takie osoby odbierają świat . W ramach integracji – dzieci, kadra pedagogiczna oraz pracownicy przedszkola byli ubrani na niebiesko.
Dzień Autyzmu
27 marca grupa ,,Misie” wybrała się na zajęcia do biblioteki pt. ” Świat dinozaurów”.
Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat dinozaurów: obejrzały film animowany, śpiewały piosenkę a na koniec wykonały pracę plastyczną.
Świat Dinozaurów
Dnia 21.03.2019 r. odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski pt. „Kocham poezję – wiosna”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.
„Kocham poezję – wiosna”
22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.
Ten dzień miał na celu uświadomienie znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w wielu zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wyciągania wniosków poprzez obserwację i doświadczenia z wodą.
Światowy Dzień Wody
21 marca wszystkie grupy w przedszkolu obchodziły pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dzieci uczestniczyły w zabawach o tematyce wiosennej, sadziły rośliny, szukały zwiastunów wiosny, takich jak: pąki na krzewach, pierwsze kwiaty, śpiew ptaków.
Na koniec grupa Misie wyszła na spacer z kukłą Marzanną, by pożegnać zimę i powitać wiosnę!
Pierwszy dzień wiosny
20 marca nasze przedszkole odwiedziła agencja artystyczna ,,Blaszany Bębenek” z przedstawieniem ,, Zaczarowany medalion”.
Jest to historia czarownicy, która przez swą nieroztropność gubi zaczarowany medalion, przez co traci swą magiczną moc. W odnalezieniu medalionu pomagają Smerfy oraz Gargamel. Wszyscy bohaterowie napotkali zabawne i pouczające przygody!
„Zaczarowany medalion”
W piątek (15 marca) grupę Biedronek – w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – odwiedziła mama Helenki. Dzieci z radością wysłuchały bajki o Frankilinie dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i zapraszamy kolejnych rodziców
Bajki o Frankilinie

12 marca dzieci z grupy Sówki wzięły udział w Festiwalu Piosenki Angielskiej w przedszkolu przy ul. Admiralskiej.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, językowe i taneczne!
Za swój występ zdobyły dyplom oraz nagrody niespodzianki!
Gratulujemy wszystkim dzieciom! ?

Cele konkursu:

Rozwijanie umiejętności wokalnych

i językowych dzieci;

Propagowanie nauki języków obcych

poprzez piosenkę;

Kształtowanie umiejętności

współzawodnictwa.

Festiwalu Piosenki Angielskiej

W tym tygodniu nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – piesek o imieniu Gratka ze swoją trenerką.
Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w stosunku do nieznanych psów, a także gdzie można pogłaskać psy oraz w jaki sposób nakarmić zwierzę.
Wizyta Gratki sprawiła dzieciom wiele radości. Bardzo podobały nam się jej sztuczki! Zachwyciła nas swoim wyglądem a także przyjaznym usposobieniem ?

Wizyta GRATKI

Dziękujemy mamie Ani z grupy Misie za odwiedziny i przeczytanie książeczki!

Czytanie w grupie MISIE

1 marca w przedszkolu odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego ,,Wiosna w poezji”
Zwycięzcy będą reprezentować nasze przedszkole w kolejnym etapie ?
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.
Celem konkursu jest:
✓ popularyzowanie poezji dziecięcej,
✓ rozwijanie zdolności recytatorskich,
✓ zachęcanie do występów na scenie,
✓ uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Eliminacje do konkursu recytatorskiego

W środę 27.02.2019 wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która sprawia wrażenie przestrzeni kosmicznej.
W trakcie pokazu dzieci oglądały film o planetach, następnie wysuszyły w podróż oglądając budowę każdej planety.
Pokaz dostarczył wszystkim wielu kosmicznych wrażeń
????????????????

Planetarium

Dnia 25.02.2019r. grupa Sówek wybrała się na wycieczkę do telewizji TVN. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą dziennikarza telewizyjnego. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. kim jest operator kamery, prezenter i jak właściwie wygląda telewizja ,,od kuchni”. Serdecznie dziękujemy pani Omenie za wprowadzenie nas w nieznany świat telewizji!

Wycieczka do telewizji

W dniu dzisiejszym grupa Żabki  posadziła wiosenne kwiaty. Celem założenia hodowli jest obserwacja wzrostu roślin.
????????????????

Wiosenne kwiaty

Kodowanie na dywanie w grupie Pszczółki. Dzięki takim zabawom dzieci rozwijają kreatywne i logiczne myślenie.

KODOWANIE

20.02.2019r. Grupa Misie odwiedziła bibliotekę. Dzieci poznały opowiadanie pt. ,,Kubuś wspaniałym przyjacielem”.
Celem zajęć było wydłużanie czasu skupienia uwagi podczas czytanego tekstu oraz logicznego odpowiadania na zadane pytania.
Misie zgodnie stwierdziły, że przyjaciel to ważna osoba w życiu człowieka a przyjaźń należy pielęgnować ?

grupa MISIE w bibliotece

Dzieci z grupy Żabek odwiedziły straż pożarną. Celem wycieczki było zapoznanie z zawodem strażaka, sprzętem strażackim. Dzieci dowiedziały się również jak reagować w sytuacjach zagrożenia pożarowego, czy jak uniknąć zaczadzenia.

grupa ŻABKI w straży pożarnej

W dniu 20.02.2019 grupa SÓWKI udała się na wycieczkę pieszą do Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie Rembertów. Dzieci uczyły się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się po pomoc.

grupa SÓWKI w straży pożarnej

Z wizytą w Straży Pożarnej!
Dzieci z grupy Pszczoły poznały pracę strażaka, jego narzędzia niezbędne w wykonywaniu różnych czynności. Ponadto poznały zagrożenia spowodowane pożarem oraz jak sobie z nim radzić w kryzysowej sytuacji. Na koniec Pan Strażak zadał pracę domową- dzieci mają znać alarmowe numery oraz własny adres zamieszkania!!! Dziękujemy Panom Strażakom za świetnie przygotowaną lekcję oraz mile spędzony czas!

grupa PSZCZÓŁKI w straży pożarnej

Przedszkolne eksperymenty
Podczas dzisiejszej porcji doświadczeń dzieci z grupy Sówki sprawdzały czy da się zmieszać wodę z olejem i jak zachowują się ciecze o różnej gęstości. Potwierdziło się przysłowie, że oliwa zawsze na wierzch wpływa?

Eksperymenty w grupie SÓWKI

Wycieczka piesza do Biblioteki na zajęcia pt. ,,Przyjaźń i miłość w literaturze dziecięcej”. Zajęcia uświadamiają potrzebę przyjaźni i miłości w życiu człowieka a także kształtują umiejętności odnajdywania i nazywania cech prawdziwej przyjaźni.

grupa SÓWKI w bibliotece

W dniu dzisiejszym grupa Żabki była w bibliotece na zajęciach pt. ,,Bohaterowie bajek”.
Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowania różnorodną literaturą dziecięcą oraz bohaterami bajek ?

„Żabki” w bibliotece

Dziś grupę Misie odwiedził bardzo miły gość – Mama Tytusa ?
Przeczytała dzieciom książeczkę pt. ,,Wilk powrócił”. Bohaterem był wilk, który wraca do lasu. Zwierzęta drżą na samą myśl o spotkaniu z nim. Przerażone kryją sie w domu królika…
A wtedy wilk nadchodzi! Okazuje się jednak bardzo sympatyczny i przyjacielski! ?

Dziękujemy za wspólny czas!

Cała Polska czyta dzieciom – „Wilk powrócił”

W piątek 15.02, w ramach programu Przedszkolne Eksperymenty, dzieci z grup Misie i Pszczółki, dowiedziały się skąd się bierze deszcz i jakie rodzaje chmur możemy zobaczyć na niebie. Następnie, z pomocą pani Agnieszki, sami tworzyli różne cumulusy, stratusy i cumulonibusy. Dzieci wykonały także ilustracje przedstawiające obieg wody w przyrodzie. Dziękujemy za kolejną porcję eksperymentów ?.

Przedszkolne eksperymenty – deszcz i chmury

14 lutego obchodziliśmy Walentynki w naszym przedszkolu pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania ze sobą. W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek. Każdego dnia okazujemy sobie naszą przyjaźń, mówimy ciepłe i życzliwe słowa, ale tego dnia w sposób szczególny rozmawialiśmy o miłości i przyjaźni.
Dało się zauważyć , że wielka przyjaźń była bardziej obecna, niż w pozostałe dni.

W ramach akcji Cała Polska czyta Dzieciom, przedszkolaki z grupy Sówki wysłuchały bajki pt. „Muzykanci z Bremy”, czytanej przez wolontariuszki z LILO im. T. Kościuszki. Celem zajęć było przybliżenie i propagowanie literatury dziecięcej.

„Muzykanci z Bremy”

Dnia 13.02 w naszym przedszkolu odbył się koncert Orkiestry Dni Naszych pt. „Nowy Mix”. Tematyka piosenek mówiła o przyjaźni i dobrym wychowaniu. Cele koncertu to: rozbudzenie zainteresowania muzyką, umuzykalnienie dzieci.

Koncert o przyjaźni i dobrym wychowaniu

Uczestnictwo dzieci z Grupy Pszczoły w czytaniu bajek przez licealistów . Dzieci wysłuchały Legend Świata pt. „Bajka o mrówce” oraz ” Afryka -Bucuranuka czyli wyspa do góry nogami”. Na koniec wykonały ilustracje do czytanych utworów.

„Bajka o mrówce” oraz ” Afryka -Bucuranuka czyli wyspa do góry nogami”

W dniu 24 stycznia nasze przedszkole odwiedziła Agencja Artystyczna Blaszany Bębenek z przedstawieniem ,,Anaruk w Grenlandii”.
Dzieci poznały chłopca o imieniu Anaruk, który wychowuje się w mroźnej i śnieżnej krainie. Spotyka go wiele ciekawych i zabawnych przygód, takich jak spotkanie z gęsią czy ucieczka przed groźnym niedźwiedziem.

❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄

Przedstawienie „Anaruk w Grenlandii”

Grupa Misie pomaga ptakom przetrwać zimę ?
Dzieci systematycznie dokarmiają ptaki.
Uczymy się w ten sposób rozpoznawać i nazywać ptaki, które przylatują na nasze podwórko oraz uwrażliwiamy dzieci na los ptaków zimujących w Polsce.

Dokarmianie ptaków

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu ?

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabek ?

Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabek ?

Hej kolęda kolęda!
Dzisiaj dzieci z grupy Pszczółki reprezentowały nasze przedszkole w Dzielnicowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Na prawdziwej scenie dzieci zatańczyły i zaśpiewały najpiękniej, jak potrafiły, zdobywając puchar dla przedszkola, oraz nagrody – niespodzianki. Gratulujemy małym wykonawcom?

Przegląd Kolęd i Pastorałek

Ach! Co to był za bal! ??
14 stycznia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana…
Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci ? Rozpoznać dzieci było również bardzo trudno!
Bawiliśmy się wyśmienicie!

BAL KARNAWAŁOWY 2019

Przedszkolne Eksperymenty ?
W piątek 11.01. w grupach Pszczółki i Misie było wybuchowo?. Razem z wolontariuszami z LILO dzieci wykonały eksperyment ,,Wulkaniczna lawa”, a także dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wulkanów. Dziękujemy za wspólną zabawę.
????????????????

Przedszkolne eksperymenty

Zabawy Misiów na śniegu
❄⛄❄⛄❄⛄❄⛄❄⛄❄⛄❄⛄❄⛄

Misie na śniegu

Przedstawienie świąteczne oraz warsztaty plastyczne z rodzicami w grupie Sówki!

warsztaty sówki

Mikołajki to w naszym przedszkolu ważne wydarzenie.
Dzieci rozpoczęły dzisiejszy dzień pracowicie:
Tradycyjnie udekorowały choinkę własnymi ozdobami, wysłuchały opowiadania czytanego przez nauczycieli oraz wzięły udział w mikołajkowej gimnastyce!
Pod choinką na dzieci czekały listy od samego Mikołaja, a także drobne upominki!
????????????????????????????????

Mikołajki

W ramach programu Przedszkolne Eksperymenty dzieci z grupy Pszczółki badały rozpuszczalność produktów w wodzie. Okazało się, że nie wszystko można rozpuścić ?.

Przedszkolne eksperymenty – grupa Pszczółki

Pan Rycerz Benedykt- tata Kajetana odwiedził nas oraz opowiedziała o swoim hobby wprowadzając nas w świat średniowiecza. Dzieci poznały zwyczaje oraz zasady życia prawdziwego rycerza. Bardzo serdecznie dziękujemy za niesamowite emocje!!

Świat Średniowiecza

W grupach: Sówki,Pszczoły i Żaby odbyło się spotkanie z panem z biblioteki, w ramach akcji ,,Z książką na start” – promującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

„Z książką na start”

Serdecznie dziękujemy mamie Oliwki i tacie Stasia za wspólnie spędzony czas podczas czytania książeczek wybranych przez dzieci w ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom” ?????

Rodzice w przedszkolu

W dniu 28.11.2018r. licealistki w ramach akcji Cała Polska Czyta dzieciom przyszły do grupy Pszczoły i przeczytały bajkę pt. ,,Ziarenko kawy, czyli o tym, że warto dzielić się z innymi”. Później dzieci wykonały ilustracje do czytanego utworu.
Dziękujemy za poświęcony czas ?

Cała Polska Czyta Dzieciom

W dniu 19.11.2018 grupa Żabki, była z wizytą w bibliotece. Tym razem tematem przewodnim była twórczość Doroty Gellner.

Biblioteka – grupa „Żabki” 19.11.2018r.

Dnia 21 listopada do grupy „Pszczoły” zawitał gość. Mama Mai czytała książkę o tematyce jesiennej. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną.

czytanie – grupa „Pszczółki”

Wycieczka do Muzeum Pulku Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim dzieci z grupy „Sówki” i „Żabki” w dniu 13.11.2018r.
Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z obrazami, dokumentami, fotografiami, militariami, oporządzeniem kawalerskim oraz pamiątkami z lat 1918-1920.

Wycieczka do Muzeum Pulku Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim

Grupa Misie wybrała się na wycieczkę do biblioteki. Poznały pracę bibliotekarza i miejsce jakim jest biblioteka. Wszyscy zgodnie obiecali przychodzić tu często z rodzicami ?

misie w bibliotece

Dnia 8 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci z grupy Biedronki dzielnie zaprezentowały swoje zdolności przed zebranymi gośćmi, a w nagrodę na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Pasowanie na PRZEDSZKOLAKA

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie śpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. ???❤️
#RekordDlaNiepodległej

#RekordDlaNiepodległej

Festiwal piosenki patriotycznej przedszkolaków z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem było kształtowanie uczuć patriotycznych i przywiązania do naszej Ojczyzny, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i popularyzacji piosenek i pieśni o tematyce patriotycznej oraz walorów artystycznych i wychowawczych

Festiwalu Piosenki Patriotycznej

We wtorek 6 listopada w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe przedstawienie przygotowane z okazji 100 lecia Niepodległości Polski.
Dzieci z grup Pszczółki, Żabki i Sówki przedstawiły patriotyczne pieśni, tańce oraz wiersze. Wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn narodowy zachowując odpowiednią postawę. Celem naszych działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

100 lat Niepodległości Polski – koncert

05.11.2018 Wycieczka dzieci z grup „Sówki” i „Żabki” do Miasta Marszałka – Sulejówka. Celem wycieczki jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Sulejówek – Miasto Marszałka

Wycieczka Sówek do biblioteki na zajęcia pt. „W poszukiwaniu zaginionego czasu” 24.10.2018r.
Celem wyjścia było uwrażliwienie na potrzebę przestrzegania zasad ruchu drogowego.
Dzieci poznały także historię poznania zegara, szukały odpowiedzi po co ludzie wymyślili zegary i co robi czas.

„Sówki” w Bibliotece

Wycieczka Sówek do biblioteki na zajęcia pt. „W poszukiwaniu zaginionego czasu” 24.10.2018r.
Celem wyjścia było uwrażliwienie na potrzebę przestrzegania zasad ruchu drogowego.
Dzieci poznały także historię poznania zegara, szukały odpowiedzi po co ludzie wymyślili zegary i co robi czas.

Sówki w bibliotece

Dzieci z grupy Pszczoły uczestniczyły w konkursie „Raz na Ludowo” organizowanym przez Przedszkole nr 376 w Warszawie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Gratulacje za zajęcie pierwszego miejsca oraz zdobycie ciekawych nagród dla całej grupy?.

Raz na ludowo

Grupa Pszczoły wybrała się na Farmę Kur –  do „Zagrody Marzeń” w Rembertowie.  Największą atrakcją był indyk Kubuś, któremu miło było w naszym towarzystwie. Bardzo dziękujemy za możliwość odwiedzenia tak fantastycznego miejsca!

Zagroda marzeń

Na dzisiejszych zajęciach dzieci z grupy Sówki sprawdzały czy możliwe jest, aby przejść przez kartkę papieru. Okazało się, że taaak!

Przedszkolne Eksperymenty

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty bębniarskie. Zajęcia umuzykalniające z użyciem wyjątkowych instrumentów miały na celu oswojenie dzieci z różnymi dźwiękami, ćwiczenie koordynacji słuchowo – ruchowej oraz dobrą zabawę i wprowadzenie miłej atmosfery w grupach.

Warsztaty bębniarskie

12.10.2018 w naszym przedszkolu odbył się koncert Małej Orkiestry Dni Naszych pt. „Eko dzieci”. Przedszkolaki dowiedziały się o najważniejszych sprawach w relacji człowiek-przyroda: o marnowaniu jedzenia, o smogu, o segregacji odpadów, wreszcie o uzależnieniu od smartfonów, i wielu innych.

Koncert „Małej Orkiestry Dni Naszych”

Dzieci z grup Misie, Pszczółki, Żabki oraz Sówki pojechały na wycieczkę do Zagrody Alpak. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z hodowlą alpak, sposobem ich karmienia. Dzieci wspólnie bawiły się na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała wszystkim grupom, a alpaki okazały się być bardzo miłymi i przyjaznymi zwierzętami.

Wycieczka do zagrody z alpakami

Dzieci z grupy Misie wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczego. Celem wyjścia było zapoznanie dzieci z pracą sprzedawcy oraz wyposażeniem sklepu. Dzieci dokonały zakupu owoców i warzyw, które ze smakiem skosztowały po powrocie do przedszkola. Podczas wycieczki zwracano uwagę na właściwe zachowanie w miejscu publicznym.

Misie w sklepie spożywczym

Sto lat ! Sto lat! Niech żyje Madzia nam!!! Tak bawiliśmy się w dniu 5-tych urodzin naszej koleżanki w jej ogrodzie. Dziękujemy serdecznie za świetną zabawę, która na długo pozostanie w naszej pamięci!

Sto lat! Sto lat!

Wycieczka do Łazienek Królewskich Sówek i Żabek na lekcję edukacyjna „Poznaj króla”. Cele wycieczki:

– przybliżenie dzieciom sylwetki Stanisława Augusta Poniatowskiego – poznanie roli władcy;

– zapoznanie dzieci z symboliką insygniów królewskich i stroju koronacyjnego;

– wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas przejazdu komunikacją miejską

„Poznaj Króla”

Dzieci z grup: Misie, Pszczółki, Żabki oraz Sówki po raz pierwszy wzięły udział w Akcji BohaterON. Przedszkolaki udały się na Pocztę w celu wysłania pocztówek Powstańcom Warszawskim.

Akcja BohaterON

Dzieci z grup: Żabki, Sówki i Pszczółki zostały zaproszone do Sanepidu na wystawę grzybów  oraz zajęcia edukacyjne pt. Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia! Od teraz wiedzą już jakie grzyby należy zbierać, a jakie omijać. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak ulepił grzyby z plasteliny.

Poznajemy grzyby

Dzieci z grupy Żabki robiły sałatki owocowe i warzywne. Celem było organoleptycznie poznanie warzyw i owoców. Wdrożenie do zdrowego trybu życia. Uświadomienie dlaczego jedzenie warzyw i owoców jest tak ważne. Wdrożenie do korzystania z przepisów na potrawy.

Żabki przygotowują sałatki