Kolejna relacja fotograficzna z tygodnia wielkanocnego 🙂

Dziękujemy 🙂

Wielki tydzień

Nasze Przedszkolaki podczas zabaw edukacyjnych w domu. Bardzo dziękujemy za przesłane zdjęcia. Oto krótka relacja fotograficzna:

Nasze Przedszkolaki podczas zabaw edukacyjnych w domu.

Eksperymenty dla dzieci w domu czy w przedszkolu to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę i poznawanie ciekawych zjawisk. Tak swoje doświadczenia w domowym zaciszu przeprowadzają Krasnale.

Eksperymenty w domu

W grupie Sówki został ogłoszony konkurs wielkanocny. Chętne dzieci wraz z rodzicami tworzą ozdoby wielkanocne z recyklingu.
Celem konkursu jest kultywowanie obyczajów Świąt Wielkanocnych, rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych dzieci oraz wzmocnienie więzi rodzinnych.
A oto kilka prac konkursowych…

Konkurs wielkanocny

Drodzy Rodzice, zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Edukacji w naszym przedszkolu realizowane są prace zdalne (nauczyciele wysyłają na maila przygotowane karty pracy, zabawy, prace plastyczne zgodnie z założonym materiałem).
Dziękujemy za przesyłanie zdjęć oraz zachęcamy pozostałych rodziców do współpracy 🙂
Wszystkim Państwu życzymy zdrowia i do zobaczenia wkrótce! 🙂

Gdy przedszkole jest nieczynne ….

,,Pod lupą – badamy przyrodę” – 10.03. dzieci z grupy Pszczółki zamieniły się w małych badaczy przyrody. Nasze zajęcia były wypełnione eksperymentami. Dzieci szukały w naszym ogrodzie roślin oraz owadów budzących się ze snu zimowego ?

,,Pod lupą – badamy przyrodę”

Dziękujemy mamie Czarka z grupy ,, Pszczółki” za przeczytanie książeczki pt. ,,Tupcio Chrupcio będzie miał rodzeństwo”

czytanie

Dziękujemy mamie Krystiana z grupy Pszczółki za przeczytanie jednej opowieści z zbioru przygód Kubusia Puchatka pt. „Każdy jest wyjątkowy”.

Czytanie

Dnia 3 marca dzieci z grupy „Misie” odwiedziły Urząd Dzielnicy Rembertów
i spotkały się Panią Burmistrz, która opowiedziała im o swojej pracy i
funkcjonowaniu urzędu. Dzieci wręczyły Pani Burmistrz pamiątkowy dyplom i inne własnoręcznie wykonane prace plastyczne, w zamian otrzymując drobne upominki. To było bardzo miłe spotkanie.

Wizyta w Urzędzie Dzielnicy

02.03.2020r. grupa Krasnale wybrała się na wycieczkę do sklepu Leroy Merlin na warsztaty przyrodnicze pt. ,,Dzieciaki sadzeniaki”. Pracownicy pokazali dzieciom różne gatunki ciekawych kwiatów oraz uczyli dzieci właściwej pielęgnacji roślin doniczkowych. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę, którą później zabrało do domu.
Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i z pewnością rozbudziły zainteresowanie przyrodą.. tak już prawie wiosennie 🙂

Sadzenie roślin

Dnia 02.03.2020r. dzieci z grupy Pszczółki i Sówki uczestniczyły w zajęciach tematycznych w Bibliotece Publicznej w przy ul. Gawędziarzy 8 w Warszawie. Celem zajęć było poznanie twórczości Doroty Gellner – autorki literatury dla dzieci. Dzieci poznały kilka wierszy, m.in. ,,Zuzia – lalka nieduża” czy ,, Ogórek wąsaty” .

zajęcia w bibliotece

28.02.2020r. dzieci z grupy Krasnale gościły w Szkole Podstawowej STO na przedstawieniu „Dzieci Śmieci”. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne dla dobra naszej planety jest segregowanie śmieci i ich recykling i jak źle śmieci „czują” się, gdy są wyrzucane w niewłaściwe miejsca.
Dziękujemy za ważną lekcję?

„Dzieci Śmieci”

28.02.2020r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Dzieci poznały zawód ratownika medycznego: jego pracę, narzędzia i charakterystyczny ubiór. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, ponieważ kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy!

Pierwsza pomoc

W ramach realizacji założeń z zakresu preorientacji zawodowej, grupy Misie i Sówki wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiej piekarni.
Celem spaceru było przybliżanie dzieciom zawodów piekarza oraz sprzedawcy. Podczas wizyty dzieci przeprowadziły krótką rozmowę z panią ekspedientką, dotyczącą jej pracy, zapoznały się z różnymi rodzajami pieczywa, wyrobami cukierniczymi. Następnie zakupiły wybrane produkty, które wspólnie degustowały w przedszkolu.

Wizyta w piekarni

Dziękujemy mamie Ani i mamie Tytusa za odwiedziny i przeczytanie książek dla dzieci ?
Celem akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” jest wyrabianie nawyku czytania oraz zamiłowania do książek a także włączenie rodziców w życie przedszkola.

Cała Polska czyta dzieciom

25 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie stroje i opaski. Następnie dzieci wysłuchały informacji na temat fascynującej i różnorodnej rodziny kotów, połączonej z prezentacją multimedialną.
Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób opiekować się kotami domowymi, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.
Poznaliśmy również ciekawostki na temat przedstawicieli dzikich, drapieżnych kotów. Były też wesołe „kocie” zabawy i konkursy, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych oraz śpiewanie tematycznych piosenek. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt.

Dzień Kota

24.02.2020r. grupa Pszczółki wybrała się na wycieczkę do sklepu Leroy Merlin na warsztaty przyrodnicze pt. ,,Dzieciaki sadzeniaki”.
Celem warsztatów jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę, a także dyplom za udział w warsztatach. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo frajdy! Obiecały, że o swoje kwiaty będą dbać najlepiej jak tylko potrafią

„Dzieciaki Sadzeniaki”

14 lutego to wyjątkowy dzień nie tylko dla zakochanych. W naszym przedszkolu obchodzimy święto przyjaźni. W grupach odbyły się specjalnie przygotowane zajęcia integracyjne, na których kluczowymi słowami były: miłość i przyjaźń. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczne w małych grupach a starszaki dodatkowo ćwiczyły pracę w parach podczas zabawy z elementami programowania. Był to dzień pełen miłych gestów i uśmiechów ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Święto przyjaźni

W dniach 10-13.02.2020r. w grupie Pszczółki zrealizowano tematykę ,,Zabawki” metodą projektu. Przez te dni zbiory w naszym kąciku zabawek wzbogaciliśmy o własnoręcznie wykonane przedmioty: domek dla lalek, kręgle, węże, zabawki ćwiczące zręczność i spostrzegawczość.
Obejrzeliśmy dwa krótkie filmy dotyczące zabawek i zabawy – dawnych i współczesnych.
Do zabawy niewiele potrzeba, wystarczy kilka kartonów, butelek, papier, klej, nożyczki i odrobinę wyobraźni. Zabawa murowana! ?

Zabawki

Przedszkolne eksperymenty
Krasnale przeprowadziły doświadczenia z wykorzystaniem cytryny. Okazało się że cytryna pomaga wodzie zniknąć z talerza, ale można nią także napisać niewidzialną wiadomość, widoczną dopiero po ogrzaniu kartki. To dopiero czary?.

Magia cytryny

W ramach akcji ” Cała Polska czyta dzieciom” tata Marcela z grupy ,, Pszczółki” przeczytał opowiadanie o podróżach pt. „Nela i tajemnice oceanów”. Serdecznie dziękujemy Panu i czekamy na kolejnych rodziców lub członków rodzin do czytania bajek, opowiadań oraz wierszy dla dzieci.

” Cała Polska czyta dzieciom”

Dnia 04.02.2020r. dzieci z grupy „Biedronki” pierwszy raz odwiedziły Bibliotekę. Podczas wizyty przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość. Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

Biedronki w bibliotece

Dnia 5 lutego od rana w naszym przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana…
Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci ? Rozpoznać dzieci było również bardzo trudno!
Bawiliśmy się wyśmienicie!

BAL KARNAWAŁOWY

W miesiącu styczniu rozpoczęliśmy w przedszkolu realizację nowego cyklu zajęć „Rozwojowe horyzonty – projekt edukacji wielokulturowej”. Poprzez różnorodne zabawy dzieci poznają ciekawe miejsca na kuli ziemskiej, kształtują przyjazny stosunek do dzieci i ludzi z całego świata. Na pierwszych zajęciach grupa Misie uczyła się powitania i zwrotu „Dzień dobry” w różnych językach obcych, poznaliśmy nazwy kontynentów oraz poszukiwaliśmy ciekawych informacji na temat życia dzieci w innych krajach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przeglądały mapy, atlasy, książki i albumy zgromadzone w kąciku tematycznym.

„Rozwojowe horyzonty – projekt edukacji wielokulturowej”

W ubiegłym tygodniu grupa Biedronek wybrała się na zimowy spacer. Jego celem było szukanie oznak zimy oraz uwrażliwienie na potrzebę dokarmiania ptaków zimową porą roku ❄❄❄

Spacer zimową porą

23 stycznia 2020r. grupa Sówki wybrała się na na zajęcia do biblioteki.
Tematem przewodnim były bajki. Zapoznaliśmy się z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego lasu.

Wizyta w bibliotece

Dnia 17.01.2020 dzieci z grupy MISIE odwiedziły bibliotekę. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Kubusia Puchatka, dlatego też przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach o takiej tematyce. Dzieci poznały bliżej historię powstania bajki, przypomniały sobie głównych bohaterów oraz rozwiązywały kubusiowe zagadki.

Wizyta grupy „Misie” w bibliotece

Czy można umieścić jajko w butelce, której otwór jest od niego mniejszy?
Okazuje się, że tak, tylko wcześniej trzeba obrać jajko, a to wymaga sprawnych palców?. Taki eksperyment przeprowadzały dzieci z Pszczółek i Krasnali, pod czujnym okiem wolontariuszy z LILO.

„Jajko w butelce”

W ramach poznania zawodów naszych rodziców gościliśmy w grupie ,, Sówki” mamę Oli, która zapoznała nas z procesem palenia kawy i pokazała gdzie rośnie kawa. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.?

odwiedziny w grupie „Sówki”

15.01.2020r. grupa Pszczółki wzięła udział w Dzielnicowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek ,,Hej Kolęda, kolęda!”.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne na scenie.
Celem konkursu była popularyzacja staropolskich kolęd i pastorałek, promowanie młodych talentów oraz propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci.
Dzieci otrzymały puchar oraz drobne upominki ????

,,Hej Kolęda, kolęda!”.

10 stycznia 2020r. nasze przedszkole odwiedziła agencja artystyczna Prima z przedstawieniem pt. ,,Czarownica Próchnica”. W przedstawieniu poruszono zagadnienia:
✓ jak dbać o higienę jamy ustnej
✓ jak dbać o zdrowie.

„Czarownica Próchnica”

IV Dzielnicowy Konkurs Plastyczny ,,Bo najpiękniejsza będzie choinka…” – rozstrzygnięty!
W piątek 20.12.2019r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów uczestnikom konkursu z naszego przedszkola.
Na konkurs wpłynęło ponad sto pięknych choinek. Wszystkie zrobiły na nas ogromne wrażenie i urzekły pomysłowością, kreatywnością i ciekawymi technikami wykonania. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich bliskim za włożony wkład w wykonanie prac i wspólnie spędzony czas. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.

,,Bo najpiękniejsza będzie choinka…

19 grudnia grupy ,,Misie” i ,,Sówki” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego na zajęcia pt. ,,W krainie niebieskiego smoka” w ramach programu o wielokulturowości. Celem zajęć było zapoznanie z innymi kulturami oraz poznanie dziedzictwa kulturowego Korei.

wizyta w Muzeum Narodowym

18 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj ? Na jego wizytę dzieci czekały cały rok! Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj zostawił prezenty we wszystkich grupach! Cieszymy się, że o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.
Obiecujemy, że dalej będziemy grzeczni ?

wizyta Świętego Mikołaja

Dzieci w grupy Krasnale zaprezentowały zebranym gościom przygotowaną inscenizację oraz zaśpiewały kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Jasełka w grupie Krasnale

W czwartek 12.12.2019r. dzieci z grup Krasnale i Pszczółki przeprowadzały eksperyment „W królestwie kwasów i zasad”, w którym pomagali im wolontariusze z LILO im. Kościuszki. Podczas doświadczenia dzieci dowiedziały się, że sok z czerwonej kapusty jest świetnym wykrywaczem tych substancji.

W królestwie kwasów i zasad

W środę 11.12.2019r. grupę Krasnali odwiedziła młodzież z LILO im.
Kościuszki ze swoją nauczycielką, panią Grażynką. Licealiści przygotowali dla dzieci zajęcia w oparciu o wiersz J. Brzechwy „Na straganie”, podczas których dzieci próbowały rozpoznać warzywa za pomocą dotyku i węchu oraz rysowały swoje ulubione warzywo. Na zakończenie spotkania Krasnale otrzymały prezent w postaci pięknych książek.
Dziękujemy ?

Odwiedziny młodzieży z LILO

W dniu 12 grudnia grupa Sówki odwiedziła Bibliotekę Publiczną przy ul. Gawędziarzy 8 w Warszawie. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.

grupa „Sówki” w bibliotece

W Mikołajki, jak co roku, w naszym przedszkolu dekorujemy choinkę własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania o choince oraz dowiedziały się jak wyglądały choinki kiedyś.
Na koniec wysłuchały listu, który napisał do nas sam Święty Mikołaj!
A po obiedzie czekały na dzieci drobne upominki ??????

Mikołajki

04.12.2019r. nasze przedszkole gościło zespół ,,Mała Orkiestra Dni Naszych”. Artyści przedstawili świąteczne utwory, które łatwo wpadają w ucho i po chwili wszyscy zaczynają śpiewać ? Zespół wprowadził świąteczny, magiczny nastrój. Celem wydarzenia było uwrażliwianie dzieci na muzykę, rozwijanie poczucia rytmu. Po każdym koncercie tego zespołu śpiewom przez następne dni nie ma końca w każdej grupie. ?

,,Mała Orkiestra Dni Naszych”.

28.11.2019r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy, którzy zaprezentowali historię o Smoku Wawelskim. Celem wydarzenia było rozwijanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz przybliżenie znanej legendy.

Historia Smoka Wawelskiego

25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.
W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie.
Wesołą zabawę rozpoczęliśmy od przywitania przybyłych dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Następnie czekały na przedszkolaków tańce z maskotkami przy piosenkach. Dzieci obejrzały także film z którego dowiedziały się jak powstają misie.
Po zakończeniu imprezy wszystkie dzieci dostały misiowy przysmak – miodek oraz mogły zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce.
Ten dzień pełen był uśmiechu oraz radosnej, wspólnej zabawy a każde dziecko z dumą przedstawiało kolegom i koleżankom swojego ukochanego misia

Dzień Misia

We wtorek 26 listopada br. grupa Krasnale była w kinie w CH Promenada. Dzieci uczestniczyły w zajęciach „Opowiem Ci bajkę…, czyli o najpiękniejszych bajkach świata”, rozwiązywały quizy i zagadki, poszerzając swoją wiedzę w tym temacie. Następnie z przejęciem obejrzały film „Kraina lodu 2”. Wyprawę do kina uważamy za udaną?.

Kino

Dziś (26.11.2019r.) Sówki odwiedziły Bibliotekę Publiczną przy ul. Gawędziarzy 8. Celem wyjścia było zapoznanie z biblioteką, poznanie zasad zachowania się w bibliotece i czytelni oraz utrwalenie nawyku kontaktu z książką. Dzieci poznały pracę bibliotekarza oraz utrwalały zasady bezpieczeństwa w czasie wyjścia poza teren przedszkola.

Sówki w bibliotece

21.11.2019r. grupa Krasnale była na dzielnicowym konkursie piosenki „Piosenka z Bajki”. Starszaki przedstawiły piosenkę pt. „Pszczółka Maja”
i zdobyły równorzędne miejsce 1 za wykonanie i choreografię.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań współczesną muzyką dziecięcą oraz integracja lokalnych środowisk przedszkolnych.

„Piosenka z Bajki”

Zajęcia  kulinarne w grupie Sówki. 21 listopada 2019r. dzieci zapoznały się  z zawodem kucharza. Robiły  sałatkę  owocową z wybranych przez siebie owoców i poznały przepis na  gofry. Na zakończenie warsztatów zjadły smakowite gofry  z dodatkami.

Zajęcia kulinarne

W środę dzieci z grup Krasnale i Pszczółki wysłuchały wybranych wierszy I. Krasickiego, czytanych przez wolontariuszy z LILO im. T. Kościuszki.
Celem zajęć było budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz odszukiwanie morału w słuchanych utworach. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały ilustracje do wybranego wiersza.

Czytanie wierszy

Dnia 18.11.2019 w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. „Polska nasz wolny kraj”. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o marszałku Piłsudskim oraz poznały utwory które śpiewało się gdy Polska odzyskała niepodległość.

„Polska nasz wolny kraj”

Dzieci z grup „Biedronki” i ,, Pszczółki” wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Mamy Niepodległą!”. Celem projektu jest optymistyczne świętowanie Dnia Niepodległości oraz dzielenie się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej.

„Mamy Niepodległą!”

W ramach współpracy z fundacją Bezpieczny przedszkolak w naszym przedszkolu odbył się cykl trzech spotkań z policjantem.
Podczas zajęć podjęto tematy związane z ograniczonym zaufaniem do nieznajomych, niezdrowym stylem życia oraz przeciwdziałaniem przemocy.

zajęcia Bezpieczny przedszkolak

12.11.2019r. grupa Krasnale wybrała się do biblioteki na zajęcia edukacyjne. Ich tematem był obieg wody w przyrodzie. Dzieci dowiedziały, jak ważną rolę odgrywa woda w przyrodzie i życiu człowieka, i dlaczego należy o nią dbać. Na koniec wykonały kolorową pracę plastyczną.

zajęcia edukacyjne

Dnia 5.11 gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Odwiedziny funkcjonariuszy policji odbyły się w każdej grupie, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka. Dzieci mogły też zobaczyć z bliska radiowóz i poczuć sie jak prawdziwy policjant.

wizyta policjantów

Dnia 08.11.2019r. grupy Pszczółki i Krasnale wybrały się na wycieczkę komunikacją miejską do miasta Marszałka Józefa Piłsudskiego- Sulejówka.
Celem wycieczki było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej oraz zainteresowanie dzieci dziejami Polski w rocznicę Odzyskania Niepodległości.

wycieczka do Sulejówka

Dnia 7.11. 2019 w naszym przedszkolu obchodziliśmy zbliżające się Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wszystkie grupy przygotowały piosenki patriotyczne i pięknie zaprezentowały je na scenie. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

występy z okazji Święta Niepodległości

Nasze przedszkole w tym roku także brało udział w ogólnopolskim śpiewaniu hymnu narodowego w ramach akcji “Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Film z wydarzenia dostępny jest na fb przedszkola

wspólne śpiewanie hymnu

06.11.2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień zdrowego żywienia i gotowania. Wszystkie grupy wykonywały na podwieczorek pyszne koktajle. Celem dnia dzisiejszego było rozwijanie w dzieciach pasji kulinarnych oraz kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania.

Dzień zdrowego żywienia i gotowania

Dnia 29 października nasze przedszkole odwiedzili muzycy z zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych. Podczas koncertu dzieci słuchały i bawiły się przy piosenkach których teksty i melodia łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza oraz rozwijają postawy proekologiczne. Dzieci wiedzą już, jak należy dbać o naszą planetę, o konieczności segregowania odpadów oraz jak unikać zagrożeń, takich jak smog, czy uzależnienie od smartfonów.
Dzieci czynnie uczestniczyły w koncercie poprzez wspólne śpiewanie piosenek oraz grę na instrumentach.

październikowy koncert

Dzieci z grupy „Krasnale” wzięły udział w ogólnopolskiej akcji
BohaterON- włącz historię. Celem kampanii jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek, kartek, laurek z życzeniami bądź listu.

BohaterON – grupa Krasnale

Dziś dzieci z grupy ,,Pszczoły” uczestniczyły w konkursie „Raz na Ludowo” organizowanym przez Przedszkole nr 376 w Warszawie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań muzyką ludową oraz integracja lokalnych środowisk przedszkolnych. Gratulacje za zajęcie pierwszego miejsca oraz zdobycie ciekawych nagród dla całej grupy?.

konkurs „Raz na Ludowo”

Dnia 24 października 2019r. do grona przedszkolaków dołączyła grupa Sówki. Pani Dyrektor pasowała dzieci na przedszkolaki, które poprzedzone było występami dla rodziców. Po uroczystości na dzieci czekał słodki poczęstunek.

pasowanie grupa Sówki

Dzieci z grupy Misie doskonale wiedzą, że jesień to piękna pora roku, pełna widoków i kolorów. Dlatego we wtorek 22 października br. dzieci wybrały się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu Pani Jesieni. W trakcie spaceru Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały nazwy drzew oraz chętnie zbierały kolorowe liście.

Poszukiwanie jesieni

23 października odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z grupy „Biedronki” we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wiersze i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego aktu pasowania. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 15.10.2019r. Krasnale obejrzały wystawę „Poznaj grzyby-unikniesz zatrucia”, prezentowaną w Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej. Dzieci obejrzały także film edukacyjny dotyczący najbardziej znanych grzybów jadalnych i trujących oraz reguł bezpiecznego grzybobrania. Na zakończenie wykonały własne grzyby z plasteliny?

Poznaj grzyby

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologiczno – artystycznego ,,Warzywny Stworek”.
Wszystkie dzieci biorące udział dostały dyplomy i upominki.
Rodzicom bardzo dziękujemy za udział w warsztatach i pomoc w stworzeniu tak pięknych prac konkursowych ?
Wszystkim dzieciom gratulujemy!

Konkurs ekologiczny

Dnia 16.10.2019 dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na jesienny spacer w okolicy przedszkola. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, zbierały kolorowe liście. Podczas spaceru z ciekawością obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.

Jesienny park

Dnia 10.10.2019 w grupie Misie odbyły się warsztaty ekologiczne. Dzieci razem z rodzicami wykonywały „warzywnego stworka” na konkurs. Celem zajęć była integracja grupy oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Warzywny stworek

10 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty artystyczno- ekologiczne. Poniżej relacja fotograficzna z grupy ,,Pszczółki”.

Warsztaty ekologiczne – grupa Pszczółki

Warsztaty artystyczno – ekologiczne w grupie SÓWKI.

Warsztaty ekologiczne – grupa Sówki

10 października w grupie „Biedronki” odbyły się ekologiczne warsztaty.
Realizując w ostatnich tygodniach tematykę zajęć dotyczących warzyw i owoców kierowała nas myśl, że głównym celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału warzyw w codziennej diecie żywieniowej oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania o charakterze edykacyjnym. Ponieważ dzieci najlepiej uczą się przez zabawę zaprosiliśmy ich wraz z Rodzicami do konkursu pt. „Warzywne stworki”. Inwencja i wyobraźnia twórców była nieograniczona, prace były niezwykle atrakcyjne pod względem pomysłu, estetyki wykonania oraz kreatywności twórców, co przedstawiają zdjęcia poniżej.

Warsztaty warzywne – grupa Biedronki

Dnia 9.10.2019 dzieci z grupy Misie brały udział w zajeciach bibliotecznych pt. „Jesień”. Celem zajęć było utrwalenie charakterystycznych cech jesieni, nazywanie ,,skarbów jesieni” oraz zapoznanie dzieci z literaturą dotyczącą obecnej pory roku.

zajęcia biblioteczne

W pierwszym tygodniu października dzieci z grupy „Biedroneczki”
poszerzały swoją wiedzę z zakresu smacznych i zdrowych owoców. Celem zajęć jest poznanie nazw owoców; wyrabianie nawyków prozdrowotnych; zachęcanie do zdrowego odżywiania się, do spożywania różnorodnych owoców oraz doskonalenie procesów poznawczych: uwagi i spostrzeżenia.

Owocowy dzień w grupie Biedronki

Sezon na owoce wciąż trwa. Nie zapominamy o tym także w naszym przedszkolu. W zeszłym tygodniu dzieci z grupy Krasnale samodzielnie przygotowały pyszną, zdrową i witaminową sałatkę owocową. Wszystko udało się znakomicie, a smakowało wyśmienicie!

Owoce

08.10.2019r. dzieci z grupy Pszczółki obejrzały wystawę grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie.
Na wystawie zostały zaprezentowane atrapy grzybów oraz świeże grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Dzieci dowiedziały się wiele o rodzajach grzybów, ich budowie oraz zasadach rozpoznawania i ich zbierania.

Wystawa grzybów

W zeszłym tygodniu we wszystkich grupach omawiany był temat warzyw i owoców. Pszczółki również próbowały różnych owoców i warzyw ?
klasyfikowały na te krajowe i zagraniczne, omawiały ich wygląd, a także wartości odżywcze.

Dzień warzyw i owoców

W czwartek (3 października) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Spotkanie z Panem bibliotekarzem miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką. Przedszkolaki uważnie wysłuchały pogadanki na temat zadań biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru i warunków jakie należy spełnić, aby zostać czytelnikiem Biblioteki. Zgodnie z realizacją celów edukacji przedszkolnej w zakresie preorientacji zawodowej, której zamierzeniem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń, poznały zawód bibliotekarza. W dalszej części zajęć dzieci wysłuchały czytanych przez Gościa bajek, które zachęcił ich do dyskusji na temat ulubionych bohaterów oraz odgrywania scenek dramowych pod hasłem „Wizyta w bibliotece”.

Spotkanie z bibliotekarzem

Dziś na gimnastyce dzieci z grup: Sówki i Pszczółki pokonywały jesienną ścieżkę sensoryczną. Wykorzystaliśmy szyszki, liście, kasztany i żołędzie.
Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci:
-usprawnia motorykę dużą, – rozwija wrażenia dotykowe, – stymuluje receptory.

Ścieżka sensoryczna

Dzień pełen witamin w grupie SÓWKI:

  • Organoleptyczne poznawanie owoców i warzyw.
  • Szukanie odpowiedzi na
    pytania: po co jemy owoce i warzywa?
  • Wspólne degustowanie koktajli owocowo warzywnych
    ??????
Dzień witamin

We wtorek 24 września grupa ” Pszczółki” udała się  na ogródki działkowe. Spacer nosił  hasło: „Szukamy oznak Jesieni”.  Obserwowaliśmy jak wyglądają działki jesienną porą. W trakcie spaceru dzieci rozpoznawały znane rośliny, krzewy, warzywa, owoce oraz owady. Dzieci do przedszkola przyniosły koszyki z wieloma darami Pani Jesieni.????????????????

oznaki jesieni

Wycieczka na pocztę grup: Misie i Sówki w celu wysłania zaprojektowanej wcześniej kartki w ramach akcji bohaterON.
Dzieci zapoznanie się z instytucją poczty, poznały procedury wysyłania listu oraz utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

akcja bohaterON

„Idzie lasem Pani Jesień
I maluje liście w lesie.
Te są żółte, te czerwone,
A te jeszcze są zielone.
Liście piękne, kolorowe
Lecą dzieciom wprost na głowę.”

23 września na zajęciach powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku.
Tego dnia odwiedziła nas Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy ?

????????????????

Idzie jesień

W czwartek 19. 09 .2019r. Krasnale odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Podczas ciekawych zajęć dzieci wysłuchały wybrane wiersze Jana Brzechwy, a także śpiewały piosenki z Akademii Pana Kleksa. Na koniec każdy przedszkolak wykonał kolorowego ślimaka.

„Krasnale” w bibliotece

13 września 2019r. dzieci z grup Pszczółki i Krasnale wybrały się na wycieczkę na lotnisko wojskowe do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie. Tam  zorganizowany był piknik dla dzieci pod hasłem ,,Z nami zawsze bezpiecznie”. Głównym celem imprezy było zapoznanie dzieci z zagadnieniami z tematyki udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapoznanie ze sprzętem wojskowym, policyjnym i strażackim.

Wycieczka na lotnisko wojskowe