W naszym przedszkolu nie może zabraknąć tradycji ubierania przedszkolnej choinki. Tuż przed wizytą Świętego Mikołaja przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały własnoręcznie wykonane ozdoby- bombki, gwiazdki, kolorowe łańcuchy. Choinka wygląda prześlicznie, a w przedszkolu od razu zrobiło się bajecznie i świątecznie.

Choinka

Misie wykonały następne zadanie w Akademii Kici Koci. Tym razem zrobiły rozgrzewającą herbatkę zimową, a także rozmawiały o domowych sposobach na przeziębienie. Dzieci dowiedziały się również, jak ważne w dbaniu o zdrowie jest dokładne mycie rąk.

Zimowa herbatka

Misie wykonały kolejne zadanie w Akademii Kici Koci. Tym razem dzieci rozmawiały o emocjach, próbowały je rozpoznawać i nazywać, a nawet opisywać kolorami.

Kolejne zadanie w akademii Kici Koci

Święto Pluszowego Misia. Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu, wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych z tej okazji. Były tańce, zagadki, prace plastyczne, budka fotograficzna.

Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.

Dzień Misia

Pierwsze wyzwanie Kici Koci w grupie Misiów „Pocztówka do Kici Koci”. Podczas zajęć w naszej ” Akademii ” dzieci wykonały pocztówkę dla swojej ulubionej bohaterki. Dzieci ułożyły pozdrowienia dla Kici Koci i ozdobiły własnoręcznie pocztówkę kolorowymi stempelkami Misiami – symbolem swojej grupy. Rozmawialiśmy o tym w jaki sposób przekazujemy innym pozdrowienia, jakie są niezbędne elementy listu i pocztówki. Dzieci zapoznały się z rolą poczty i pracą listonosza.

„Pocztówka do Kici Koci”

Dzieci z grupy Krasnale regularnie rozwijają umiejętności logicznego myślenia, przewidywania, kodowania i programowania.

Wspólnie gramy w Japońskie Szachy – Złapmy Lwa, kodujemy zadania na tablicy multimedialnej oraz programujemy trasy z GeniBotami.

Programowanie

Dnia 19.11.2021 we wszystkich grupach przedszkolnych odbyło sie szkolenie z Panią Ratownik pt. ,,MASZ MOC SUPERBOHATERA, czyli Pierwsza Pomoc w pigułce”

Dzieci:

-utrwaliły wspólnie numer alarmowy -porozmawiały o zawodzie ratownika medycznego -nauczyły się sprawdzać oddech oraz jak postępować w przypadku gdy poszkodowany oddycha (pozycja boczna bezpieczna) -zobaczyły jak wygląda RKO połączone z podłączeniem treningowego defibrylatora przenośnego AED

– sprawdzały na kamizelce ACT jak dochodzi do zakrztuszenia i jak pomóc osobie zakrztuszonej – z kamizelki wylatuje ciało obce

– poznały torbę ratownika i jej skarby.

Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach i wiele się dzięki nim nauczyły.

Dziękujemy RESK.u- pierwsza pomoc dla dzieci – zajęcia dodatkowe /przedszkola, szkoły

Pierwsza pomoc

28 października 2021r. odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom.

Pasowanie na przedszkolaka

Program Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

Grupa KRASNALE dołączyła do programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Jest to program skierowany zarówno do przedszkolaków, jak i dzieci szkolnych. Program ma na celu pokazać dzieciom piękno przyrody oraz odkryć sekrety otaczającego środowiska. Przedszkolaki podczas zajęć będą poznawały różne regiony Polski, w którym żyją zagrożone i chronione gatunki zwierząt.

Program Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

21 października dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Podczas zajęć dzieci nauczyły się jak leśne zwierzęta przygotowują się do zimy i co robią w czasie największych mrozów. Dowiedziały się też w jaki  sposób zwierzęta radzą sobie z niskimi temperaturami i brakiem pożywienia.

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

W dniach 20.10 i 21.10 grupa Sówki i Krasnale pojechały na warsztaty dla przedszkolaków w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dzieci z grupy Sówki poznawały dawne zabawy podczas warsztatów „Ene, due, rabe… Dawne gry podwórkowe”, a grupa Krasnali  miała spotkanie z historią poznając „Przygody Felka”. Nie zabrakło też czasu na zabawę w sali „U króla Maciusia”.

Zajęcia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Dnia 08.10.2021 dzieci z grup Sowy i Krasnale robiły pyszne koktajle owocowe. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w przygotowaniach, a potem ze smakiem degustowały różne smaki koktajli. Celem zajęć było podnoszenie wśród dzieci świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania.

Zdrowe odżywianie

Pod koniec września dzieci z grupy Pszczółki wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej BohaterON-włącz historię! W tym roku 5- latki miały okazję wysłać kartkę skierowaną do Powstańców Warszawskich   za pośrednictwem Internetu. Podczas zajęć dzieci obejrzały  przedstawienie pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” , które wyjaśniło dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny oraz patriotyzm. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz budowanie wrażliwości społecznej.

Pszczółki -akcja BohaterON

W środę 29.09. dzieci z grupy Misie wybrały się na pocztę, aby wysłać przygotowane wcześniej kartki w ramach akcji BohaterON. W drodze powrotnej, w parku poszukaliśmy także oznak jesieni i zebraliśmy trochę skarbów do naszego kącika przyrody☺

Misie – akcja BohaterON

We wtorek, 28.09. dzieci z grup Sowy i Krasnale odwiedziły Zagroda
Alpaki  Podobnie jak młodsze grupy, przedszkolaki miały możliwość poznać
te milusińskie zwierzęta, nakarmić je, pogłaskać i się do nich
przytulić. Dzieci uczestniczyły także w zabawach terenowych oraz
warsztatach Skarb Alpaki, podczas których wykonały m.in. zakładki do
książek.

Zagroda Alpak

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się “Powitanie Jesieni”.
Celem zajęć związanych z tematem było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.
„Pani Jesień” przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek.
Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści.

Dzień Jesieni

We wtorek, 21.09. dzieci z grup Pszczółki i Misie odwiedziły Zagrodę Alpaki. Przedszkolaki miały możliwość poznać te milusińskie zwierzęta, nakarmić je, pogłaskać, a nawet się do nich przytulić. Dzieci uczestniczyły także w zabawach terenowych oraz warsztatach Skarb Alpaki, podczas których wykonały m.in. zakładki do książek. To był dla wszystkich dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
W 2003 roku, autor książeczek dla dzieci, Peter H. Reynolds, opowiedział historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce i swojej mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków i wydana alfabetem Braille’a.
Dzień Kropki to okazja do rozmowy, odkrywania i pielęgnowania w dziecku i w sobie m.in. pewności siebie, kreatywności, talentów i poczucia własnej wartości.

Dzień Kropki