W ubiegłym tygodniu wszystkie grupy z naszego przedszkola wybrały się na spacer do pobliskiej jednostki straży pożarnej. Dzieci zapoznały się z zawodem strażaka, mogły zobaczyć z  bliska samochody i sprzęt strażackim. Przedszkolaki dowiedziały się również jak reagować w sytuacjach zagrożenia pożarowego oraz jak właściwie dzwonić pod numer alarmowy.

Wizyta w Straży

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele grupa  „Biedronki” w dniu 13 czerwca udała się do Jednostki Ratowniczo-Gaśnicza nr 13.

 Dzieci zwiedziły budynek , dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia i strój strażacki.

           Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Biedronki z wizytą w straży pożarnej

1 czerwca to radosny dzień dla wszystkich dzieci. Z okazji Dnia Dziecka na przedszkolaków czekała fantastyczna zabawa pod hasłem „Poszukiwacze zaginionego skarbu”.

Dzieci przebrane w pirackie stroje zaczęły niezwykłą przygodę. Ukryty w butelce list od kapitana Białobrodego oraz mapa były pierwszą wskazówką do odnalezienia skarbu. Przedszkolaki dały się porwać wodzom fantazji. W rytm muzyki popłynęły pirackim statkiem na poszukiwania. Przedszkolny plac zabaw zamienił się w Wyspę Piratów. Kolejne butelki z mapami    i wskazówkami  ukryte były w różnych miejscach ogrodu. Po drodze czekały na dzieci różne zadania.

Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie wspaniale! Skarb został odnaleziony!

A w nagrodę czekało na dzieci jeszcze przedszkolne kino z popcornem i przepyszne lody na podwieczorek! To był zdecydowanie wyjątkowy dzień! 🙂

Dzień Dziecka

W zeszłym tygodniu nasze przedszkolaki odwiedziły Wioskę Pod Kogutem. „Warsztaty Pani Pszczoły” zapewniły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Zwiedziliśmy mini zoo, próbowaliśmy różnych rodzajów miodu, przy okazji poznając szczegóły z życia pszczół. Każdy uczestnik warsztatów zrobił własną świecę z naturalnego wosku pszczelego. Był również czas na zabawy swobodne. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki!

Wioska Pod Kogutem

Dzieci z grup Pszczółki, Krasnale i Sowy w ubiegłym tygodniu odwiedziły Łazienki Królewskie. Przedszkolaki brały tam udział w lekcji przyrodniczej – Królewscy botanicy, na której odkrywały piękne wiosenne kwiaty, niezwykłe drzewa i krzewy w parku. Dzieci rozwinęły umiejętność obserwacji, aby zauważać zmiany pór roku w lesie i w zabytkowym ogrodzie.

Przedszkolaki w Łazienkach

W minionym tygodniu grupa Misie wybrała się na spacer do pobliskich ogródkowych działkowych. Misie, jako uczestnicy Akademii Żubra Pompika, z zainteresowaniem przyglądały się, jak wygląda przyroda i ogródki o tej porze roku. Dzięki uprzejmości działkowiczów dzieci mogły z bliska przyjrzeć się przygotowanym grządkom i bezpośrednio rozpoznać posadzone na nich warzywa.

Misie na działkach

19 maja nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów. Prowadzący rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w drodze do przedszkola m. in podczas jazdy na rowerze, hulajnogach oraz spacerów, a także o prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych. W celu utrwalenia wiadomości przedszkolaki otrzymały tematyczne kolorowanki pt. „Bezpieczne dzieci”.

Wizyta Policji

Gry towarzyszą nam od tysięcy lat. Uczą przydatnych w życiu umiejętności, integrują przedstawicieli różnych społeczności, są ważną częścią rozmaitych rytuałów i świąt. W minionym tygodniu dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się do Muzeum Etnograficznego żeby poznać rolę gier i zabaw w kształtowaniu kultur na całym świecie.

Kolejnego dnia dzieci z grupy „Sowy” trakcie lekcji „Źródła dźwięków” rozmawiały z edukatorką o tym, jaką rolę w naszym życiu odgrywa dźwięk, jak powstawały różne instrumenty i dlaczego tak bardzo lubimy muzykę, a na koniec wykonały kastaniety.

Wizyta w Muzeum Etnograficznym

27.04.2022r. i 28.04.2022 dzieci z grup „Biedronki” i „Misie” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Rembertowie. Z zaciekawieniem słuchały pani bibliotekarki, która opowiedziała w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, jak z niej korzystać oraz o tym, jak należy zachować się w takim miejscu. Ponadto dzieci brały aktywny udział w zajęciach, słuchały wierszy, odgadywały zagadki z jakiej bajki są postacie.

Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak wykonał zakładkę do książki i obiecał, że wróci tu z rodzicami. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Przedszkolaki w bibliotece

W zeszłym tygodniu grupy Sówki i Krasnale pojechały na wycieczki do FabLab Pobite Gary . Dzieci wzięły udział w dwóch warsztatach. Pod okiem specjalisty doskonaliły umiejętność śpiewu, dowiedziały się, że przed śpiewaniem – zupełnie jak przed ćwiczeniami – trzeba się rozgrzać i próbowały śpiewać w kanonie. Grały też na dzwonkach i ustalały wysokość dźwięków. Miały również okazję grać na różnych instrumentach perkusyjnych, m.in. na djembe, guiro i agogo.

FabLab Pobite Gary – „Krasnale”

Dzieci z grupy Krasnale, czekając na zajęcia w FabLab zostały zaproszone do Wypożyczalni nr 26 prowadzonej przez Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.

Dzieci przypomniały sobie  jak funkcjonuje biblioteka, jak należy dbać o książki oraz mogły w chwili spokoju zagłębić się w literaturze dziecięcej. Dziękujemy za gościnę 🙂

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy – „Krasnale”

W poniedziałek 04.04 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Aby lepiej zrozumieć osoby z autyzmem, dzieci obejrzały krótki film Fundacji Synapsis „Poznaj Marię – dziewczynkę, która lubi mieć plan”, wzięły udział w zabawach integracyjnych i wykonały pracę plastyczną. Dzięki zajęciom dzieciom łatwiej zrozumieć swoich autystycznych kolegów i koleżanki, ich zachowania i przyzwyczajenia, potrafią także uszanować ich odmienny sposób uczestniczenia w zabawie.

Na znak solidarności z osobami z autyzmem tego dnia wszyscy ubrali się na niebiesko.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

We wtorek, 29 marca dzieci z grupy „Pszczółki” uczestniczyły w wycieczce do FabLabu Pobite Gary! Przedszkolaki indywidualnie i zespołowo muzykowały oraz rozwijały swoje umiejętności muzyczne. Miła, przyjazna i swobodna atmosfera sprzyjała eksperymentom artystycznym oraz rozwijała kompetencje muzyczne. W trakcie zajęć dzieci uwolniły swoje emocje, rozbudziły kreatywność, a także nawiązały współpracę grupową.

FabLab Pobite Gary – „Pszczółki”

Dnia 22.03.2022 dzieci z grupy „Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Lasu Sobieskiego.

Była przechadzka po lesie oraz obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Po lesie oprowadzała nas Pani z nadleśnictwa Lasy Miejskie – Warszawa. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody oraz zwierząt zamieszkujących las. Wycieczka była okazją do rozbudzenia zainteresowania otaczającą nas przyrodą.

Krasnale w lesie

🌷Wiosenny spacer👫

Słoneczna pogoda zachęca dzieci do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu, dlatego przedszkolaki z gr. „Biedronki” wybrały się na poszukiwanie wiosny. Podczas spaceru dzieci obserwowały budzącą się do życia przyrodę, wsłuchiwały się w śpiew ptaków,  odnalazły pierwsze wiosenne kwiatki, oglądały z bliska rozkwitające pąki drzew i krzewów.

Biedronki – spacer

Dzieci z grupy Krasnale przygotowały w sali mini ogródek w którym zasiały warzywa o które codziennie będą dbać, a w ogrodzie przedszkolnym zasadziły już pierwsze wiosenne kwiatki.

Krasnale – ogród

🌷W dniu 21.03.2022 r.🌷 przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny, sześciolatki zrobili kukłę marzanny.

Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją była Pani Wiosna, która zapukała do dzwi sal. Przyniosła narzędzia do pracy w ogrodzie i nasiona do wysiania.

Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana. Przedszkolaki  głośnym okrzykiem żegnali: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, do ognia cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!” próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.🌷🌷🌷

WIOSNA

Las jest bogatym źródłem poznawania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym warto stwarzać okazję do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć wycieczka grupy „Pszczółki ” do Lasu Sobieskiego, która odbyła się 10.03.22.

Była przechadzka po lesie oraz obserwacja naturalnego ekosystemu świata, roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Po lesie oprowadzała nas Pani z nadleśnictwa Lasy Miejskie – Warszawa. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody oraz zwierząt zamieszkujących las. Wycieczka była okazją do rozbudzenia zainteresowania otaczającą nas przyrodą.

LAS – grupa Pszczółki

Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu.

 W ciągu dnia poznaliśmy historię pączka i zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku, słuchaliśmy wierszyków, piosenek, związanych z tym świętem. Natomiast w ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy apetyczne pączki na tekturowych talerzykach z masy solnej, które wyglądały jak prawdziwe. Gdy w końcu nadeszła pora podwieczorku z wielkim apetytem dzieci zjadały pączki. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych  zwyczajów.??

Tłusty Czwartek

W dniu 25.02.2022 w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  – niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

Kosmiczne eksperymenty w grupie Misie: Galaktyka w słoiku, Kolorowa planeta Ziemia. Dzieci rozpoznają i nazywają barwy podstawowe. Wiedzą, że dzięki ich zmieszaniu powstają wybrane barwy pochodne.

Eksperymenty

Dzień Kota w naszym przedszkolu. Dzieci rozpoznają już różne rodzaje kotów, wymieniają charakterystyczne cechy budowy kota, znają kocie zwyczaje, wiedzą, jak ważna jest prawidłowa opieka nad zwierzętami.

Dzień Kota

Dnia 28.02.2022r. dzieci z grup Sówki i Krasnale brały udział w programie „Bezpieczny przejazd”, przygotowanym przez pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się, co to jest przejazd kolejowo-drogowy i jak bezpiecznie powinni zachowywać się piesi, rowerzyści i kierowcy w jego pobliżu. Omawiane były różne niebezpieczne sytuacje, które na przejazdach zdarzają się codziennie. Szczególną uwagę prowadząca zajęcia zwróciła na zachowania będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu kolejowo-drogowego.

wizyta PKP

Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Przedszkole to też jedna wielka rodzina, dlatego też 22 grudnia zorganizowaliśmy grupowe Wigilie.

Przedszkolaki obejrzały koncert świąteczny po którym złożyliśmy sobie życzenia, wspólnie kolędowaliśmy w salach, aż przyszedł czas na uroczysty obiad. Jak tradycja nakazuje, potrawy również były wigilijne, a nastrój prawdziwie ciepły i radosny.

WIGILIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za udział w VI Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Bombka Bożonarodzeniowa”.

Konkurs organizowany przez Przedszkole nr 423 i objęty honorowym patronatem Burmistrz Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy.

Celem konkursu było promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności i umiejętności plastycznych oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

6 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Mikołajki. Dla naszych dzieci przewidziane było mnóstwo atrakcji grupowych. Przedszkolaki mogły też spotkać się ze Świętym Mikołajem i spędzić z nim oraz jego pomocnikiem trochę czasu na zewnątrz. Po powrocie do przedszkola dzieci zastały w swoich salach wspaniałe upominki.

Choinka

W naszym przedszkolu nie może zabraknąć tradycji ubierania przedszkolnej choinki. Tuż przed wizytą Świętego Mikołaja przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały własnoręcznie wykonane ozdoby- bombki, gwiazdki, kolorowe łańcuchy. Choinka wygląda prześlicznie, a w przedszkolu od razu zrobiło się bajecznie i świątecznie.

Choinka

Misie wykonały następne zadanie w Akademii Kici Koci. Tym razem zrobiły rozgrzewającą herbatkę zimową, a także rozmawiały o domowych sposobach na przeziębienie. Dzieci dowiedziały się również, jak ważne w dbaniu o zdrowie jest dokładne mycie rąk.

Zimowa herbatka

Misie wykonały kolejne zadanie w Akademii Kici Koci. Tym razem dzieci rozmawiały o emocjach, próbowały je rozpoznawać i nazywać, a nawet opisywać kolorami.

Kolejne zadanie w akademii Kici Koci

Święto Pluszowego Misia. Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu, wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych z tej okazji. Były tańce, zagadki, prace plastyczne, budka fotograficzna.

Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.

Dzień Misia

Pierwsze wyzwanie Kici Koci w grupie Misiów „Pocztówka do Kici Koci”. Podczas zajęć w naszej ” Akademii ” dzieci wykonały pocztówkę dla swojej ulubionej bohaterki. Dzieci ułożyły pozdrowienia dla Kici Koci i ozdobiły własnoręcznie pocztówkę kolorowymi stempelkami Misiami – symbolem swojej grupy. Rozmawialiśmy o tym w jaki sposób przekazujemy innym pozdrowienia, jakie są niezbędne elementy listu i pocztówki. Dzieci zapoznały się z rolą poczty i pracą listonosza.

„Pocztówka do Kici Koci”

Dzieci z grupy Krasnale regularnie rozwijają umiejętności logicznego myślenia, przewidywania, kodowania i programowania.

Wspólnie gramy w Japońskie Szachy – Złapmy Lwa, kodujemy zadania na tablicy multimedialnej oraz programujemy trasy z GeniBotami.

Programowanie

Dnia 19.11.2021 we wszystkich grupach przedszkolnych odbyło sie szkolenie z Panią Ratownik pt. ,,MASZ MOC SUPERBOHATERA, czyli Pierwsza Pomoc w pigułce”

Dzieci:

-utrwaliły wspólnie numer alarmowy -porozmawiały o zawodzie ratownika medycznego -nauczyły się sprawdzać oddech oraz jak postępować w przypadku gdy poszkodowany oddycha (pozycja boczna bezpieczna) -zobaczyły jak wygląda RKO połączone z podłączeniem treningowego defibrylatora przenośnego AED

– sprawdzały na kamizelce ACT jak dochodzi do zakrztuszenia i jak pomóc osobie zakrztuszonej – z kamizelki wylatuje ciało obce

– poznały torbę ratownika i jej skarby.

Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach i wiele się dzięki nim nauczyły.

Dziękujemy RESK.u- pierwsza pomoc dla dzieci – zajęcia dodatkowe /przedszkola, szkoły

Pierwsza pomoc

28 października 2021r. odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom.

Pasowanie na przedszkolaka

Program Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

Grupa KRASNALE dołączyła do programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Jest to program skierowany zarówno do przedszkolaków, jak i dzieci szkolnych. Program ma na celu pokazać dzieciom piękno przyrody oraz odkryć sekrety otaczającego środowiska. Przedszkolaki podczas zajęć będą poznawały różne regiony Polski, w którym żyją zagrożone i chronione gatunki zwierząt.

Program Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

21 października dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Podczas zajęć dzieci nauczyły się jak leśne zwierzęta przygotowują się do zimy i co robią w czasie największych mrozów. Dowiedziały się też w jaki  sposób zwierzęta radzą sobie z niskimi temperaturami i brakiem pożywienia.

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

W dniach 20.10 i 21.10 grupa Sówki i Krasnale pojechały na warsztaty dla przedszkolaków w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dzieci z grupy Sówki poznawały dawne zabawy podczas warsztatów „Ene, due, rabe… Dawne gry podwórkowe”, a grupa Krasnali  miała spotkanie z historią poznając „Przygody Felka”. Nie zabrakło też czasu na zabawę w sali „U króla Maciusia”.

Zajęcia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Dnia 08.10.2021 dzieci z grup Sowy i Krasnale robiły pyszne koktajle owocowe. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w przygotowaniach, a potem ze smakiem degustowały różne smaki koktajli. Celem zajęć było podnoszenie wśród dzieci świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania.

Zdrowe odżywianie

Pod koniec września dzieci z grupy Pszczółki wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej BohaterON-włącz historię! W tym roku 5- latki miały okazję wysłać kartkę skierowaną do Powstańców Warszawskich   za pośrednictwem Internetu. Podczas zajęć dzieci obejrzały  przedstawienie pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” , które wyjaśniło dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny oraz patriotyzm. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz budowanie wrażliwości społecznej.

Pszczółki -akcja BohaterON

W środę 29.09. dzieci z grupy Misie wybrały się na pocztę, aby wysłać przygotowane wcześniej kartki w ramach akcji BohaterON. W drodze powrotnej, w parku poszukaliśmy także oznak jesieni i zebraliśmy trochę skarbów do naszego kącika przyrody☺

Misie – akcja BohaterON

We wtorek, 28.09. dzieci z grup Sowy i Krasnale odwiedziły Zagroda
Alpaki  Podobnie jak młodsze grupy, przedszkolaki miały możliwość poznać
te milusińskie zwierzęta, nakarmić je, pogłaskać i się do nich
przytulić. Dzieci uczestniczyły także w zabawach terenowych oraz
warsztatach Skarb Alpaki, podczas których wykonały m.in. zakładki do
książek.

Zagroda Alpak

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się “Powitanie Jesieni”.
Celem zajęć związanych z tematem było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.
„Pani Jesień” przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek.
Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści.

Dzień Jesieni

We wtorek, 21.09. dzieci z grup Pszczółki i Misie odwiedziły Zagrodę Alpaki. Przedszkolaki miały możliwość poznać te milusińskie zwierzęta, nakarmić je, pogłaskać, a nawet się do nich przytulić. Dzieci uczestniczyły także w zabawach terenowych oraz warsztatach Skarb Alpaki, podczas których wykonały m.in. zakładki do książek. To był dla wszystkich dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
W 2003 roku, autor książeczek dla dzieci, Peter H. Reynolds, opowiedział historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce i swojej mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków i wydana alfabetem Braille’a.
Dzień Kropki to okazja do rozmowy, odkrywania i pielęgnowania w dziecku i w sobie m.in. pewności siebie, kreatywności, talentów i poczucia własnej wartości.

Dzień Kropki