8 lutego w naszym przedszkolu odbył się coroczny bal karnawałowy, na który licznie przybyli rozmaici goście – królewny, rycerze, policjanci, strażacy, piraci, motylki, biedronki i wiele, wiele innych. Pod przeróżnymi przebraniami i kolorowymi strojami ukryły się przedszkolaki z wszystkich grup naszego przedszkola. Było kolorowo , wesoło i w dodatku głośno, a to za sprawą Uśmiechu Warte – animacje dla dzieci którzy przygotowali mnóstwo muzycznych przebojów, przy których fantastycznie bawiły się przedszkolaki i nie tylko 😉

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 06 lutego mieliśmy przyjemność kolejny raz gościć Małą Orkiestrę Dni Naszych. Artyści zaprezentowali koncert zatytułowany „Emocje”. Przybliżył on dzieciom pojęcia tj. emocje, miłość, przyjaźń, smutek, radość. Zaprezentowane utwory spodobały się wszystkim przedszkolakom. Wszyscy chętnie włączyli się do zabawy: śpiewali piosenki, wyklaskiwali rytmy, grali razem z muzykami na instrumentach. Na twarzach dzieci gościł uśmiech, a ich śpiew słychać było w całym przedszkolu.

Z niecierpliwością wyczekujemy następnego spotkania.

Koncert Małej Orkiestry Dni Naszych

„Kodowanie na dywanie” oraz pierwsze programowanie z użyciem robotów edukacyjnych BeeBot w grupie Misie. Podczas zajęć z kodowania dzieci kształtowały umiejętność kodowania, doskonaliły zdolność rozpoznawania i posługiwania się pojęciami: koloru i kształtu. Przedszkolaki rozwijają przy tym spostrzegawczość wzrokową, orientację w przestrzeni, logiczne myślenie, umiejętność dedukcji, wnioskowania, segregowania i klasyfikowania.

kodowanie w grupie Misie

Grupa Sowy w zeszłym tygodniu zapoznawała się z możliwościami naszego nowego robota – Ozobota. Dzieci kodowały drogę i komendy z drewnianych puzzli, a także poznawały miasta świata poruszając się robotem wg instrukcji. To była fantastyczna i edukacyjna zabawa do której na pewno jeszcze wrócimy! Kodowanie rozwija u dzieci logiczne myślenie oraz umiejętność przewidywania ruchów.

Ozobot w grupie sówki

Dnia 30.01. dzieci z grupy Sówki wybrały się na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądał król, gdzie mieszkał i co robił. Przemierzając kolejne pomieszczenia zamku dzieci oglądały dzieła sztuki i pamiątki po królu Stanisławie Auguście m.in. tron królewski, salę balową, gabinet i sypialnie króla. 

grupa Sówki z wizytą w Zamku Królewskim

Za oknem coraz ciepłej, a u Biedronek zima trwa w najlepsze. Maluszki ośnieżyły drzewa, ulepiły bałwanki doskonale bawiąc się przy tym.

Zima u Biedronek

W ubiegłym tygodniu w grupie Sówki odbyły się warsztaty świąteczne. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały kartki, które zostały wysłane do Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

warsztaty świąteczne

,,Niechaj każdy zapamięta, że niebawem będą święta „

Biedronki zaprosiły najbliższych na wspólne świętowanie. Było mnóstwo radości, uśmiechu i wzruszeń. Rodzice wraz z pociechami przygotowali przepiękne kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi dla podopiecznych Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Dziękujemy za poświęcony czas.

Warsztaty świąteczne

W piątek 15.12 gościliśmy w naszym przedszkolu teatr Zamaskowani ze spektaklem „Świąteczny prezent”. Aktorzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój, a uśmiech na twarzach przedszkolaków utrzymywał się do końca dnia.

Spektakl „Świąteczny prezent”

14.12 dzieci z grupy pszczółki uczestniczyły w zajęciach teatralnych 🎭. Podczas warsztatów dzieci mogły poznać kulisy teatru kukiełkowego . Na koniec każde dziecko doświadczyło bycia aktorem w prawdziwym teatrze ! 🐝

warsztaty teatralne

6 grudnia Biedronki i Misie miały okazję upiec i ozdobić zdrowe pierniczki w lokalnym Fit Cake Warszawa Rembertów. Radość była ogromna, dla większości dzieci to pierwsze, samodzielnie przygotowane ciastka. Smakowały wybornie.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały prezent mikołajkowy.

Mikołajkowe wyjazdy dzieci

W naszym przedszkolu nie może zabraknąć tradycji ubierania przedszkolnej choinki. Tuż przed Mikołajkami przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały własnoręcznie wykonane ozdoby- bombki, gwiazdki, kolorowe łańcuchy. Choinka wygląda prześlicznie, a w przedszkolu zrobiło się bajecznie i świątecznie.

Ubieranie choinki

27 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały historię święta pluszowego misia, słuchały wierszy o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach, dowiadywały się ciekawostek o różnych misiach. Jednak największą radość sprawiło każdemu dziecku to, że mogło przyjść ze swoim misiem do przedszkola, spędzić z nim czas, pokazać go koleżankom i kolegom. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu,  radości i świetnej zabawy.

Dzień Misia

24.11.2023 dzieci z grupy „Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Spacerując po wybranych salach zamkowych przedszkolaki oglądały dzieła sztuki i pamiątki po królu Stanisławie Auguście m.in. tron królewski, insygnia. Zajęcia uczą jak właściwie należy zachowywać się w muzeum.

grupa KRASNALE z wizytą na zamku

Warsztaty z „Deską Serów” w grupie Misiów. Zajęcia propagujące zdrowe odżywianie. Serek w nowej i ciekawej odsłonie na śniadanie – Misie wiedzą już jak to zrobić. Dzieci z ochotą smakowały i z radością lepiły kulki serowe. Było pysznie…

Warsztaty z „Deską Serów” w grupie Misie
Biedronki z Kicią Kocią poznają kosmos
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dyni.

Przedszkolaki dowiedziały się co skrywa w sobie to wspaniałe warzywo, spróbowały pestek, dowiedziały się jakie smaczne potrawy można przyrządzić z dyni. Było też zdrowo i sportowo z udziałem oczywiście dyni.

Dzień Dyni

W dniu 27.10.2023 r. grupa „Krasnale” i „Sówki” wybrała się do Łazienek Królewskich. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się skąd pochodzi nazwa letniej siedziby Stanisława Augusta oraz zwiedziły najważniejsze obiekty znajdujące się na terenie historycznych ogrodów.

odwiedziny w „Łazienkach Królewskich”

Jesienne aktywności w grupie Misiów. Bawimy się, ćwiczymy motorykę dużą i małą i uczymy się wycinać nożyczkami. Misie kreatywnie wykorzystują także klocki, puzzle i uczą z chęcią układów muzyczno- rytmicznych.

jesienne aktywności grupy Misie

Dnia 26.10.2023 dzieci z grup Sówki i Krasnale brały udział w programie Bezpieczny Przejazd , przygotowanym przez pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych.

Na spotkaniu dzieci dowiedziały się, co to jest przejazd kolejowo-drogowy i jak bezpiecznie powinni zachowywać się piesi, rowerzyści i kierowcy w jego pobliżu. Omawiane były różne niebezpieczne sytuacje, które na przejazdach zdarzają się codziennie. Szczególną uwagę prowadząca zajęcia zwróciła na zachowania będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu kolejowo-drogowego.

program „Bezpieczny przejazd”

W czwartek 26.10 nasze przedszkolaki odwiedziły Fit Cake Warszawa Rembertów gdzie miały możliwość przygotować pyszne i zdrowe pancakes. Dzieci dowiedziały się także jak możemy zastąpić zwykły cukier i mąkę, aby nasze posiłki były nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Dziękujemy ekipie Fit Cake za warsztaty.

Przedszkolaki w „FIT CAKE”

W czwartek , 12 października dzieci z grupy „Krasnale” odwiedziły Teatr Małego Widza. Poetycka podróż w nieznane przeniosła uczestników w  świat kosmosu. Dzieci przemieszczały się po kosmicznej przestrzeni, pełnej tajemniczych galaktyk i baśniowych światów. Doświadczały stanu nieważkości, próbowały utrzymywać równowagę na ogromnych miękkich kosmicznych głazach. Obserwowały jak wstaje słońce, spotkały deszcz meteorytów oraz oswoiły się z wulkaniczną lawą.

Krasnale w teatrze

Dnia 10.10. dzieci z grupy Sowy odwiedziły bibliotekę. Przedszkolaki brały udział w zajęciach edukacyjnych o literaturze podróżniczej, dowiedziały czym różni się turysta od podróżnika oraz jak należy przygotować się podróży.

Sowy w bibliotece

Biedronki „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Nasza najmłodsza grupa poznała Kicię Kocię. Każdy wykonały jej portret. Biedronki wraz  z Kicią Kocią oznaczyły kąciki zainteresowań w swojej sali. Wspólnie realizujemy ogólnopolski program.

Biedronki „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.

Wycieczka grupy Misie na Pocztę w celu wysłania listów. Przedszkolaki zapoznały się z drogą listu od nadawcy do odbiorcy oraz z pracą osób na poczcie. Drodzy Rodzice prosimy o oczekiwanie na listy.

Misie na poczcie

Jesienne spacery przedszkolaków

spacery

Dnia 27.09.2023r.  „Pszczółki ” wybrały  się na wycieczkę do Teatru Niewielkiego na spektakl pt. „ Wyspa”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich minimalistyczna scenografia.  Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na scenie. Dodatkowo aktorzy zaangażowali dzieci w liczne zabawy ruchowe.

Teatr

W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 25 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące, W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć.

🍁🍄🍂

Jesień