7 czerwca w przedszkolnym ogrodzie zorganizowany został Piknik Rodzinny. W tym roku na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji. Na początku odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup oraz wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów. Na dzieci i rodziców czekały potem różne atrakcje plenerowe, animacje z Uśmiechu Warte – animacje & eventy dla dzieci oraz liczne smakołyki. To zdecydowanie był wyjątkowy dzień dla wszystkich! Piknik odbył się w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę”. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Dzień Rodziny

6 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu – Małą Orkiestrę Dni Naszych. Dzieci aktywnie włączyły się do zabawy muzyczne – śpiewały piosenki, tańczyły, wyklaskiwały rytmy i poznały nowe instrumenty. Na żywo usłyszały brzmienie niektórych z nich, a także włączyły się w wykonywanie poszczególnych utworów. Na ich twarzach cały czas gościł uśmiech, a śpiew dzieci słychać było w całym przedszkolu.

Koncert Małej Orkiestry Dni Naszych

Dnia 12.04.2024 odbył się dzielnicowy konkurs ekologiczny organizowany przez Przedszkole nr 158 w Warszawie. Reprezentanci naszego przedszkola dzielnie odpowiadali na pytania, odgadywali zagadki, a także opowiadali o gnieździe uszatki błotnej, które wykonali wspólnie z nauczycielkami w przedszkolu. Celem konkursu było kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości ekologicznych, dostrzeganie  zależności pomiędzy człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem oraz kształtowanie współpracy w zespole.

Konkurs ekologiczny

11.04.2024r. grupa „Pszczółki ” odwiedziła Muzeum Kolejnictwa. Podczas lekcji muzealnej dzieci dowiedziały się, co to są środki transportu, jak wyglądała kolej na przestrzeni wieków, jakie możliwości daje transport towarowy i pasażerski. Obejrzały modele starych lokomotyw, różne rodzaje wagonów i pociągów. Nie lada atrakcją była możliwość wejścia do starej lokomotywy.

Muzeum Kolejnictwa

Jakich narzędzi używamy w ogrodzie, skąd się biorą chrupiące warzywa? Na te pytania Biedronki znalazły odpowiedź.  Wraz z Kicią Kicią założyły mini ogródek, w którym obserwują wzrost szczypiorku z posadzonych cebulek. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze zielone oznaki wzrostu.

Ogródek „Biedronek”

W ostatnim tygodniu grupy „Krasnale” i „Sówki” wybrały się do Pawilonu Edukacyjnego „Kamień”. Jest to główny punkt edukacji ekologicznej Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i nowe centrum Dzielnicy Wisła. Dzieci miały okazję wziąć udział w ciekawej lekcji przyrodniczej prowadzonej przez dendrologów Zarządu Zieleni oraz wiślanych edukatorów Drużyny Kamienia.

Pawilon Edukacyjny Kamień

Dzień Wody w przedszkolu to również okazja do rozwijania zainteresowań dzieci tematem wody poprzez zabawy, aktywności badawcze i prace plastyczne. W ten sposób dzieci uczą się, że woda to niezbędne źródło życia i warto o nią dbać, aby była dostępna dla wszystkich. Z okazji Dnia Wody zorganizowany był także konkurs plastyczny „Do czego potrzebna jest woda?” W którym nasze przedszkolaki z rodzicami bardzo chętnie wzięli udział.

Dzień Wody

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne z rodzicami. Celem spotkań było propagowanie i kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi. W miłej atmosferze i z dużym zaangażowaniem uczestników powstały niezwykłe i piękne palemki. Rodzice wraz z dziećmi wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Dziękujemy jeszcze raz za wspólnie spędzony czas.

Palemki wielkanocne

7 marca dzieci z grupy Sówki odwiedziły Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury i Nauki. Lekcja muzealna była bardzo ekscytująca, dzieci dowiedziały się dużo ciekawostek na temat życia dinozaurów, mogły obejrzeć olbrzymi szkielet dinozaura roślinożernego jak również mięsożernego. Oglądaliśmy skamieniałości jaj dinozaurów, zębów, odciski łap, kości oraz figury dinozaurów naturalnej wielkości. Dzieci dowiedziały się sporo o pracy paleontologów i jak na podstawie zębów można poznać czym żywił się dinozaur.  Wycieczka bardzo się dzieciom podobała, w czasie zwiedzania zadawały dużo pytań i wszystko je interesowało.

Sówki w Muzeum Ewolucji

Z okazji Dnia Dinozaura obchodzonego w tym tygodniu najstarsza grupa „Krasnale” wybrała się do Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN w PKiN. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w lekcji muzealnej dotyczącej świata dinozaurów. Dowiedziały się wiele o ich życiu, zwyczajach, a także poznały ciekawostki z wypraw paleontologicznych na pustynię Gobi.

Krasnale w Muzeum Ewolucji

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Misie rozmawiały o kosmosie. Utrwalały wiedzę na temat planet Układu Słonecznego oraz wyruszyły w podróż kosmiczną razem z kolorowymi ufoludkami. Dowiedziały się jakie są pojazdy kosmiczne i do czego służą, a następnie samodzielne zaprojektowały pojazdy kosmiczne z figur geometrycznych. Odkrywały zagadki kosmosu za pomocą latarki. Tworzyły własną galaktykę w słoiku. Grały w grę planszową „Kosmiczna podróż”.

„Misie w kosmosie”

Dzieci z grupy Pszczółki, doskonaliły orientację przestrzenną dzięki zabawie „beebotami”. Dzieci musiały zakodować roboty by dojechały do odpowiedniego miejsca na mapie. Była to idealna okazja do integracji, ponieważ dzieci musiały pracować w małych grupach. 🐝🤖

zabawa beebotami

Dnia 21 lutego 2024 r. dzieci z grupy ,,Pszczółki ” wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni, wykonały swoje basniowe czapki. Przedszkolaki znakomicie poradziły sobie z zadaniem.

grupa „Pszczółki” z wizytą w bibliotece

19.02 dzieci z grupy Sówki wybrały się na warsztaty do Pizzeria Centro Warszawa Celem zajęć było zapoznanie z pracą w pizzerii oraz ze sposobem przygotowania pizzy, a także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji. Pracownicy pizzerii przekazali najważniejsze informacje o historii powstania tego dania oraz pokazali dzieciom, jak robi się pizzę. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych pizz. Pod bacznym okiem pracowników dzieci wałkowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i w wielkim skupieniu zajęły się pracą. Po upieczeniu przedszkolaki przystąpiły do degustacji. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie pizzę.

grupa „Sówki” z wizytą w pizzerii

8 lutego w naszym przedszkolu odbył się coroczny bal karnawałowy, na który licznie przybyli rozmaici goście – królewny, rycerze, policjanci, strażacy, piraci, motylki, biedronki i wiele, wiele innych. Pod przeróżnymi przebraniami i kolorowymi strojami ukryły się przedszkolaki z wszystkich grup naszego przedszkola. Było kolorowo , wesoło i w dodatku głośno, a to za sprawą Uśmiechu Warte – animacje dla dzieci którzy przygotowali mnóstwo muzycznych przebojów, przy których fantastycznie bawiły się przedszkolaki i nie tylko 😉

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 06 lutego mieliśmy przyjemność kolejny raz gościć Małą Orkiestrę Dni Naszych. Artyści zaprezentowali koncert zatytułowany „Emocje”. Przybliżył on dzieciom pojęcia tj. emocje, miłość, przyjaźń, smutek, radość. Zaprezentowane utwory spodobały się wszystkim przedszkolakom. Wszyscy chętnie włączyli się do zabawy: śpiewali piosenki, wyklaskiwali rytmy, grali razem z muzykami na instrumentach. Na twarzach dzieci gościł uśmiech, a ich śpiew słychać było w całym przedszkolu.

Z niecierpliwością wyczekujemy następnego spotkania.

Koncert Małej Orkiestry Dni Naszych

„Kodowanie na dywanie” oraz pierwsze programowanie z użyciem robotów edukacyjnych BeeBot w grupie Misie. Podczas zajęć z kodowania dzieci kształtowały umiejętność kodowania, doskonaliły zdolność rozpoznawania i posługiwania się pojęciami: koloru i kształtu. Przedszkolaki rozwijają przy tym spostrzegawczość wzrokową, orientację w przestrzeni, logiczne myślenie, umiejętność dedukcji, wnioskowania, segregowania i klasyfikowania.

kodowanie w grupie Misie

Grupa Sowy w zeszłym tygodniu zapoznawała się z możliwościami naszego nowego robota – Ozobota. Dzieci kodowały drogę i komendy z drewnianych puzzli, a także poznawały miasta świata poruszając się robotem wg instrukcji. To była fantastyczna i edukacyjna zabawa do której na pewno jeszcze wrócimy! Kodowanie rozwija u dzieci logiczne myślenie oraz umiejętność przewidywania ruchów.

Ozobot w grupie sówki

Dnia 30.01. dzieci z grupy Sówki wybrały się na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądał król, gdzie mieszkał i co robił. Przemierzając kolejne pomieszczenia zamku dzieci oglądały dzieła sztuki i pamiątki po królu Stanisławie Auguście m.in. tron królewski, salę balową, gabinet i sypialnie króla. 

grupa Sówki z wizytą w Zamku Królewskim

Za oknem coraz ciepłej, a u Biedronek zima trwa w najlepsze. Maluszki ośnieżyły drzewa, ulepiły bałwanki doskonale bawiąc się przy tym.

Zima u Biedronek

W ubiegłym tygodniu w grupie Sówki odbyły się warsztaty świąteczne. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały kartki, które zostały wysłane do Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

warsztaty świąteczne

,,Niechaj każdy zapamięta, że niebawem będą święta „

Biedronki zaprosiły najbliższych na wspólne świętowanie. Było mnóstwo radości, uśmiechu i wzruszeń. Rodzice wraz z pociechami przygotowali przepiękne kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi dla podopiecznych Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Dziękujemy za poświęcony czas.

Warsztaty świąteczne

W piątek 15.12 gościliśmy w naszym przedszkolu teatr Zamaskowani ze spektaklem „Świąteczny prezent”. Aktorzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój, a uśmiech na twarzach przedszkolaków utrzymywał się do końca dnia.

Spektakl „Świąteczny prezent”

14.12 dzieci z grupy pszczółki uczestniczyły w zajęciach teatralnych 🎭. Podczas warsztatów dzieci mogły poznać kulisy teatru kukiełkowego . Na koniec każde dziecko doświadczyło bycia aktorem w prawdziwym teatrze ! 🐝

warsztaty teatralne

6 grudnia Biedronki i Misie miały okazję upiec i ozdobić zdrowe pierniczki w lokalnym Fit Cake Warszawa Rembertów. Radość była ogromna, dla większości dzieci to pierwsze, samodzielnie przygotowane ciastka. Smakowały wybornie.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały prezent mikołajkowy.

Mikołajkowe wyjazdy dzieci

W naszym przedszkolu nie może zabraknąć tradycji ubierania przedszkolnej choinki. Tuż przed Mikołajkami przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały własnoręcznie wykonane ozdoby- bombki, gwiazdki, kolorowe łańcuchy. Choinka wygląda prześlicznie, a w przedszkolu zrobiło się bajecznie i świątecznie.

Ubieranie choinki

27 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały historię święta pluszowego misia, słuchały wierszy o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach, dowiadywały się ciekawostek o różnych misiach. Jednak największą radość sprawiło każdemu dziecku to, że mogło przyjść ze swoim misiem do przedszkola, spędzić z nim czas, pokazać go koleżankom i kolegom. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu,  radości i świetnej zabawy.

Dzień Misia

24.11.2023 dzieci z grupy „Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Spacerując po wybranych salach zamkowych przedszkolaki oglądały dzieła sztuki i pamiątki po królu Stanisławie Auguście m.in. tron królewski, insygnia. Zajęcia uczą jak właściwie należy zachowywać się w muzeum.

grupa KRASNALE z wizytą na zamku

Warsztaty z „Deską Serów” w grupie Misiów. Zajęcia propagujące zdrowe odżywianie. Serek w nowej i ciekawej odsłonie na śniadanie – Misie wiedzą już jak to zrobić. Dzieci z ochotą smakowały i z radością lepiły kulki serowe. Było pysznie…

Warsztaty z „Deską Serów” w grupie Misie
Biedronki z Kicią Kocią poznają kosmos
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dyni.

Przedszkolaki dowiedziały się co skrywa w sobie to wspaniałe warzywo, spróbowały pestek, dowiedziały się jakie smaczne potrawy można przyrządzić z dyni. Było też zdrowo i sportowo z udziałem oczywiście dyni.

Dzień Dyni

W dniu 27.10.2023 r. grupa „Krasnale” i „Sówki” wybrała się do Łazienek Królewskich. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się skąd pochodzi nazwa letniej siedziby Stanisława Augusta oraz zwiedziły najważniejsze obiekty znajdujące się na terenie historycznych ogrodów.

odwiedziny w „Łazienkach Królewskich”

Jesienne aktywności w grupie Misiów. Bawimy się, ćwiczymy motorykę dużą i małą i uczymy się wycinać nożyczkami. Misie kreatywnie wykorzystują także klocki, puzzle i uczą z chęcią układów muzyczno- rytmicznych.

jesienne aktywności grupy Misie

Dnia 26.10.2023 dzieci z grup Sówki i Krasnale brały udział w programie Bezpieczny Przejazd , przygotowanym przez pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych.

Na spotkaniu dzieci dowiedziały się, co to jest przejazd kolejowo-drogowy i jak bezpiecznie powinni zachowywać się piesi, rowerzyści i kierowcy w jego pobliżu. Omawiane były różne niebezpieczne sytuacje, które na przejazdach zdarzają się codziennie. Szczególną uwagę prowadząca zajęcia zwróciła na zachowania będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu kolejowo-drogowego.

program „Bezpieczny przejazd”

W czwartek 26.10 nasze przedszkolaki odwiedziły Fit Cake Warszawa Rembertów gdzie miały możliwość przygotować pyszne i zdrowe pancakes. Dzieci dowiedziały się także jak możemy zastąpić zwykły cukier i mąkę, aby nasze posiłki były nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Dziękujemy ekipie Fit Cake za warsztaty.

Przedszkolaki w „FIT CAKE”

W czwartek , 12 października dzieci z grupy „Krasnale” odwiedziły Teatr Małego Widza. Poetycka podróż w nieznane przeniosła uczestników w  świat kosmosu. Dzieci przemieszczały się po kosmicznej przestrzeni, pełnej tajemniczych galaktyk i baśniowych światów. Doświadczały stanu nieważkości, próbowały utrzymywać równowagę na ogromnych miękkich kosmicznych głazach. Obserwowały jak wstaje słońce, spotkały deszcz meteorytów oraz oswoiły się z wulkaniczną lawą.

Krasnale w teatrze

Dnia 10.10. dzieci z grupy Sowy odwiedziły bibliotekę. Przedszkolaki brały udział w zajęciach edukacyjnych o literaturze podróżniczej, dowiedziały czym różni się turysta od podróżnika oraz jak należy przygotować się podróży.

Sowy w bibliotece

Biedronki „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Nasza najmłodsza grupa poznała Kicię Kocię. Każdy wykonały jej portret. Biedronki wraz  z Kicią Kocią oznaczyły kąciki zainteresowań w swojej sali. Wspólnie realizujemy ogólnopolski program.

Biedronki „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.

Wycieczka grupy Misie na Pocztę w celu wysłania listów. Przedszkolaki zapoznały się z drogą listu od nadawcy do odbiorcy oraz z pracą osób na poczcie. Drodzy Rodzice prosimy o oczekiwanie na listy.

Misie na poczcie

Jesienne spacery przedszkolaków

spacery

Dnia 27.09.2023r.  „Pszczółki ” wybrały  się na wycieczkę do Teatru Niewielkiego na spektakl pt. „ Wyspa”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich minimalistyczna scenografia.  Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na scenie. Dodatkowo aktorzy zaangażowali dzieci w liczne zabawy ruchowe.

Teatr

W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 25 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące, W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć.

🍁🍄🍂

Jesień