Hurra! Doczekaliśmy się pierwszego śniegu!

Nasze przedszkolaki nie mogły przepuścić takiej okazji: pierwsza w tym roku bitwa na śnieżki, pierwszy bałwan i anioły na śniegu.

Radość dzieci – Ogromna!

  ☃️⛄❄️🌨️

Drodzy Rodzice! Z przyjemnością prezentujemy galerię zdjęć z wręczenia dyplomów i nagród  za udział w V Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Dyplomy i nagrody trafiły również do pozostałych placówek dla dzieci, które brały udział w konkursie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy ciekawych prac!

„Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.

Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Przedszkole to też jedna wielka rodzina, dlatego  18 grudnia zorganizowaliśmy grupową Wigilię, złożyliśmy sobie życzenia, wspólnie kolędowaliśmy przy choince, aż przyszedł czas na uroczysty obiad. Jak tradycja nakazuje, potrawy również były wigilijne, a nastrój prawdziwie ciepły i radosny.

Dziś nasze przedszkole odwiedził miły gość! Zjadł pierniki, wypił mleko i zostawił upominki dla dzieci.

Czy już wiecie, kto to taki? 🤔

🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁

wizyta gościa

Przygotowania do świąt: Czas, start!

My nasze przygotowania zaczynamy od dekorowania choinek. Dzieci własnoręcznie przygotowały ozdoby pod czujnym okiem swoich nauczycieli.

Poznały tradycję strojenia choinek, dokładnie obejrzały gałązkę świerku oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych.

Dzień był emocjonujący, ale któż z nas nie lubi tak magicznego czasu  🙂

🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄

Przygotowania do świąt: Czas, start!

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie:

√ Przedstawiły nam swoje misie, dzięki uprzejmości rodziców, którzy przysłali nam zdjęcia pluszaków; √ poznały historię pluszowego misia; √ uczestniczyły w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych.

Cały dzień w przedszkolu był pełen radości oraz wspólnej zabawy!

🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻

Dzień Pluszowego Misia

W piątek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dowiedzieliśmy się  jakie prawa mają dzieci. Dzięki różnym  opowiadaniom mogliśmy poznać historie bohaterów, spróbować rozwiązać ich problemy i wcielić się w ich role. Przy piosence Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są” mogliśmy zatańczyć i zaśpiewać.

Na koniec starsze grupy, miały możliwość wykazania się znajomością liter i odczytywania nazw praw, dzięki czemu  nauka połączona była z zabawą.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola świętowały Narodowe Święto Niepodległości. Koncert online pt. „Polska nasz wolny kraj” przybliżył przedszkolakom ważne fakty z historii Polski. Odśpiewanie hymnu i pieśni patriotycznych, a także wysyłanie pocztówek niepodległościowych w ramach akcji „Mamy Niepodległą!” spowodowały, że atmosfera podczas uroczystości była bardzo podniosła i wzruszająca.

Święto Niepodległości

W sali grupy Pszczółki dzieci testują możliwości nowej tablicy multimedialnej. Poprzez zabawę mają okazję uczyć się kolejnych liter, rozpoznawać głoski w wyrazach oraz wprowadzać elementy poprawnej pisowni.

TABLICA MULTIMEDIALNA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dzieci otrzymały telegram, w którym dowiedziały się, że ich ulubieni bohaterowie pomylili swoje bajki. Aby pomóc im wrócić do właściwych bajek dzieci musiały wykonać pewne zadania.  Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek.

Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych oraz układały bajkowe puzzle.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 30.10.2020r. dzieci 6- letnie z grupy „Krasnale” uczestniczyły w akcji „BohaterON w Twojej Szkole”.  Zerówkowicze aktywnie uczestniczyły w zajęciach na temat historii XX wieku. Na zakończenie stworzyły wspólną pamiątkę z życzeniami dla Powstańców Warszawskich.

„BohaterON w Twojej Szkole”

Codziennie aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu.

Jak wiadomo – ruch to zdrowie! 🐿

Jesienne zabawy Krasnali

Dziś Krasnale miały okazję spotkać niecodziennych gości.

Pani policjantka przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Dzieci z grupy Krasnale uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych ,,Kolejowe ABC” – organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego.

Zajęcia miały na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości związanych z odpowiednim zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

🚄🚞🚅

Kolejowe A,B,C

Dzieci z grupy Sówki, poznawały dziś warzywa, z których przyrządziły przepyszna bombę witaminową🍅🌽🌶🥒

Fotorelacja z zajęć poniżej 😁

Poznajemy warzywa

Grupa Biedronek dołączyła dziś do grona przedszkolaków 🎉 Podczas wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych dzieci zaprezentowały nabyte umiejętności, a następnie zostały uroczyście pasowane przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego dnia każde z dzieci otrzymało dyplom i odznakę, a na podwieczorek czekała na nie słodka niespodzianka 🎂🎈

Pasowanie na przedszkolaka

7 października grupa Biedronek wybrała się na niedaleki jesienny spacer

– na nieznany im jeszcze teren boiska szkolnego. Celem spaceru było poszukiwanie oznak jesieni. Przepiękne zbiory 🍂🍁 trafiły do sali Biedronek oraz do prywatnych kolekcji przedszkolaków 😉

Jesienny spacer

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu była jesień w sadzie.

Dzieci poznawały organoleptycznie różne owoce.

Krasnale klasyfikowały owoce na te, które rosną w sadzie oraz egzotyczne.

Na koniec wykonały owocową pracę plastyczną

🍉 🍎🍏🍐🍒🍇🍍🍌

Jesień w sadzie

W dniu dzisiejszym grupa Sówki poznawała organoleptycznie owoce krajowe poprzez smak , dotyk i zapach. Dzieci uczyły się rozpoznawać owoce pestkowe i odróżniać je od owoców jagodowych.

🍎🍇🍒🍐🍏

Poznajemy owoce

W ostatnim tygodniu września dzieci z grup Misie, Sówki i Pszczółki wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej BohaterON- włącz historię! Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej społecznej oraz budowanie wrażliwości społecznej.

BohaterON – włącz historię!

W tygodniu 21-25.09.2020r. dzieci z wszystkich grup oglądały przedstawienia teatralne on-line.

Teatr lalek przygotował atrakcyjną ofertę dla dzieci.

,,Bajka o szczęściu”, ,,Piracka przygoda” czy ,,Szkolne przygody Tosi i Plastusia” to tylko niektóre z wybranych przedstawień.

Spodobała nam się taka forma uprzystępniania dzieciom sztuki, będziemy korzystać częściej 😉

Teatr on-line

23 września nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Jesieni 🍁🍂🍃

Nie obyło się bez wielu zabaw muzycznych i tanecznych, zagadek oraz pracy plastycznej.

Celem zabaw tematycznych było poznanie charakterystycznych cech jesieni poprzez różne formy (muzykę, plastykę i mowę).

Pierwszy Dzień Jesieni

Już w piątek świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka!

To kolejna okazja do wspaniałej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Wszyscy bawili się znakomicie, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci 😁

Celem obchodów Dnia Przedszkolaka jest kultywowanie tradycji przedszkolnych 🎈🎈🎈🎈

Dzień Przedszkolaka

Grupa Krasnale korzysta z ostatnich letnich promieni słonecznych ☀ W poniedziałek dzieci wybrały się na spacer w okolicy przedszkola. Celem wyjścia było zachęcenie do obserwacji środowiska przyrodniczego, jakim jest park 🌲🌲🌳

15 września – Dzień Kropki 🔵🔴⚫⚪

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

W 2003 roku, autor książeczek dla dzieci, Peter H. Reynolds, opowiedział historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce i swojej mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków i wydana alfabetem Braille’a.

Dzień Kropki to okazja do rozmowy,  odkrywania i pielęgnowania w dziecku i w sobie m.in. pewności siebie, kreatywności, talentów i poczucia własnej wartości.

Dzień Kropki