Dnia 07.06 dzieci z grup BIEDRONKI i MISIE były na wycieczce w Klubie Sportowym Zakręt. Dzieci pokonywały wojskowy tor przeszkód, poznawały tajniki survivalu oraz przygotowywały ognisko. Celem wycieczki była integracja grup przedszkolnych oraz rozwijanie sprawności fizycznej.

Misie i Biedronki w Klubie Sportowym Zakręt

W tym tygodniu w każdej grupie odbyły się zajęcia mające na celu wielozmysłowe poznawanie świata. Dzieci miały możliwość za pomocą percepcji wzroku, słuchu, smaku i dotyku rozwijać kreatywność oraz twórcze myślenie.

Wielozmysłowe poznawanie świata

25 maja Krasnale wzięły udział w zajęciach z Robotyki LEGO WeDo.

Celem zajęć było konstruowanie i programowanie z klocków robotów według podanej instrukcji oraz doskonalenie pracy zespołowej.

zajęcia z Robotyki

W tym tygodniu dzieci 5 i 6 letnie wybrały się na wycieczkę autokarową do Centrum Nauki ,,Kopernik”.

Sowy i Pszczoły odwiedziły Galerie Bzz, przeznaczoną dla najmłodszych odkrywców do lat 5. W Galerii  czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji pobudzających wyobraźnię i ciekawość.  Przedszkolaki poznały życie zwierząt, patrzyły na świat oczami węża, ryby, rozpoznawały ślady mieszkańców lasu, sprawdzały, jakie odgłosy i zapachy można znaleźć w przyrodzie. Mali odkrywcy zbudowali plaster miodu oraz model drzewa.

Wielką zabawą, ale i nauką były samodzielnie przeprowadzane eksperymenty z wodą, poznanie działania wiru wodnego, młyńskiego koła, czy też wodnego pistoletu.

Krasnale obejrzały wystawę rowerów oraz strefę eksperymentowania.

Przekonały się, że jazda na rowerze o kwadratowych kołach jest możliwa!

Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty.

wizyta w Centrum Nauki Kopernik

20 maja dzieci z grupy „Misie” i „Sówki” wykonały pieczywo z masy solnej. Podczas zajęć przedszkolaki poznały historię powstawania chleba oraz znaczenie pracy rolnika, młynarza i piekarza w wytwarzaniu różnego rodzaju pieczywa.

Historia chleba

6 maj to Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i z tej okazji dzieci od rana utrwalały zasady bezpieczeństwa, a potem odbyło się  spotkanie z policjantem. Nasz gość opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie na drodze.

Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania policjanta.

Funkcjonariusz pokazał nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby – wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci. Na koniec spotkania wszystkie grupy podziękowały Policjantowi wręczając laurkę.

Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Od 26 do 30 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy tydzień patriotyczny. Każdego dnia przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę na temat patriotyzmu i naszej Ojczyzny. Szczególną uwagę poświęciliśmy symbolom narodowym (godło, hymn Polski, flaga). Dzieci dowiedziały się co to jest Ojczyzna i co znaczy być prawdziwym Polką i Polakiem.

Tydzień patriotyczny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, 22 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli segregacji odpadów. Najważniejszy wniosek z naszych zajęć – wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

20 kwietnia Grupa Sówki założyła kącik przyrody. Dzieci sadziły cebulki kwiatów i siały zioła. Teraz pozostaje czekać co nam wyrośnie ?

Kącik przyrody

W poniedziałek – 22 marca, czyli w Światowy Dzień Wody, wspólnie ze Zdrowo i Sportowo oraz marką Velvet, dzieci z grup PSZCZOŁY I SOWY brały udział w zajęciach plastycznych online prowadzonych przez Kids&Art.

W czasie zajęć dzieci dowiedziały się o roli wody w naszym życiu i miejscach gdzie najczęściej się z nią stykamy. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, której bohaterami są woda i… Miś Velvetuś.

Dzień Wody

18.03.2021 r. przedszkolaki wzięły udział w uroczystości „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie.

Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.  Były również tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją była list od Pana Bociana  dostarczony przez Panią Dyrektor. Dzieci miały wykonać zadania dla  Bociana.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre ?

Żegnaj Zimo

W oczekiwaniu na nadejście wiosny Pszczółki i Sówki założyły pierwszą hodowlę roślin oraz przygotowały wiosenny kącik przyrody. W pojemnikach wypełnionych zieloną watą dzieci posiały ziarenka rzeżuchy. Będziemy codziennie obserwować, jak rośliny kiełkują i rosną. W następnych dniach na pewno będziemy wzbogacać nasz kącik przyrody o kolejne hodowle roślin.

Kącik przyrody

W tym tygodniu Biedronki podczas zajęć mają szansę zapoznać się z różnymi formami teatralnymi. Dziś uczestniczyliśmy w teatrzyku cieni – po obu stronach naszej małej sceny. W sali powstał także kącik teatralny, z którego dzieci chętnie korzystają w czasie zabaw swobodnych.

Teatr

Podsumowując tydzień muzyczny  grupa Pszczółki wzięła udział w zajęciach, podczas których dzieci tworzyły własne kompozycje muzyczne z użyciem słoików wypełnionych wodą oraz zapoznały się z twórczością Fryderyka Chopina. Na zakończenie cyklu malowaliśmy nastrój muzyki Chopina za pomocą farb i nitek.

tydzień muzyczny

Dnia 3 marca dzieci z grup Misie i Pszczółki brały udział w zajęciach
sensoplastycznych. Senspolastyka to aktywność plastyczna mająca na celu
pobudzić wszelkie możliwe zmysły. Założeniem takich zajęć jest przede
wszystkim pełna dowolność. Do zajęć używane są tylko i wyłącznie
produkty spożywcze – ryże, mąki, makarony, kasze, groch itp.

Sensoplastyka

W zeszłym tygodniu w najstarszych grupach tematem przewodnim były zabawy matematyczne.

Dzieci doskonaliły umiejętności takie jak:

liczenie, kodowanie, mierzenie płynów, mierzenie długości oraz mierzenie czasu. Poznały wagę i sens ważenia.

Z ogromną ciekawością obserwowały wszystkie potrzebne przyrządy niezbędne do wykonania pomiarów. Chętnie pomagały przy ich użyciu ?

Zabawy matematyczne

12 lutego w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przyjaźni. Dzieci były ubrane na czerwono bądź miały jakiś akcent w tym kolorze. Przedszkolaki zostały zabrane do „Krainy Przyjaźni”, gdzie wszyscy są dla siebie mili i życzliwi. Dzieci miały możliwość wypowiedzenia się na temat tego, co oznacza dla nich słowo przyjaźń, jakie cechy powinien mieć  prawdziwy przyjaciel i na czym polega przyjaźń. Każda z grup wysłuchała wiersz pt.

„Koledzy”, wszystkie dzieci miały możliwość zrobienia wspólnego serca dowolną metodą.

Celem zajęć było kształtowanie postawy koleżeństwa, przyjaźni i szacunku oraz zacieśnienia więzi między dziećmi.

Dzień Przyjaźni

Dnia 11 lutego dzieci z grupy Pszczółki uczestniczyły w zajęciach plastycznych online, pt. „Tłusty czwartek – pączki a’la Andy Warhol”.

Dzieci zapoznały się z twórczością artysty, poznały jego najbardziej znane prace oraz próbowały odtworzyć nową wiedzę nawiązując do dzisiejszego święta – Tłustego Czwartku – wykonując kolorowe pączki. ???

Celem zajęć było zainteresowanie dzieci tematem sztuki , wprowadzenie w świat wyobraźni , inspirowanie do własnej twórczości.

Tłusty czwartek

W tym tygodniu dzieci z grupy Pszczółki poznały sposoby produkcji papieru, przypomniały sobie zasady recyklingu oraz dowiedziały się jak powstają książki i gazety. Dzieci jako podsumowanie tematu własnoręcznie wykonały zakładki do książek.

produkcja papieru

Sensoplastyka to rodzaj zajęć plastycznych wpływających na stymulację zmysłów poprzez wykorzystanie bezpiecznych produktów spożywczych. W trakcie zajęć dzieci doświadczyły ciekawych zjawisk łączenia produktów różnej faktury –  mieszając je, przelewając i przesypując.

Zajęcia takie mają również właściwości terapeutyczne: uspokajają oraz rozładowują napięcie.

Dzisiejsza zabawa w grupach Sówek i Krasnali była kolorowa i dostarczyła dzieciom dużo wrażeń ?

Sensoplastyka

Dziś dzieci z grupy Krasnale poznały etapy powstawania książki.

Przedszkolaki zamieniły się w ilustratorów i stworzyły książeczki na podstawie znanych bajek.

Celem zajęć było  budzenie zainteresowania czytaniem książek, rozwijanie wyobraźni oraz rozbudzanie zainteresowań technicznych związanych z procesem publikowania książki (pisaniem,  drukiem, ilustracjami, tworzeniem okładki, itp.).

Powstawanie książki

4 lutego w naszym przedszkolu miało miejsce szczególne wydarzenie – Bal Karnawałowy.

Dla przedszkolaków Bal Karnawałowy to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Do naszych sal zawitały kotki, tygryski, księżniczki, wróżki, rycerze, piraci oraz wiele innych bohaterów bajek.

Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach

  i zabawach prowadzonych przez Panią Patrycję Lipińską. Z zaciekawieniem oglądały pokaz eksperymentów Szalonego Ambrożego.

Na zakończenie – po balu na dzieci czekał pyszny poczęstunek.

Bal Karnawałowy

3 lutego starszaki (Krasnale, Sówki i Pszczółki) były  z wizytą w teatrze Guliwer na przedstawieniu pt. ,,Ulica Różana”.

Oczywiście była to wizyta wirtualna ?

Z wizytą w teatrze

Zabawy badawcze w grupie Pszczółki „Hodowla kryształów soli”.

Podczas prostego eksperymentu dzieci poznały właściwości soli. Wspólnie przygotowały słoiczki z kolorową wodą i posta­no­wiły wyho­do­wać własne krysz­tały soli. W tym celu przy­go­to­wały roz­twór nasy­cony z soli kuchen­nej oraz nitki umiesz­czone na patycz­kach, na któ­rych będzie osa­dzać się sól. Każ­dego dnia dzieci obserwują wzrost kolorowych solnych krysz­ta­łów, dzieląc się z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością swoimi spostrzeżeniami.

Hodowla kryształów soli

W piątek 29 stycznia w naszym przedszkolu odbył się dzień puzzli i gier edukacyjnych, którego celem było rozwijanie wśród dzieci logicznego myślenia poprzez układanie puzzli i układanek o różnym stopniu trudności.

Dzieci jak widać bawiły się wspaniale ?

Dzień puzzli i gier

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej.

Dzieci z grupy Krasnale dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej zimy nie byli głodni.

W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji kilka karmników, które uzupełniają ptasimi smakołykami.

Ptaki zimą

Grupa Misie podczas zabawy dowolnej:

dzieci doskonalą umiejętność zgodnej zabawy z rówieśnikami ?

Zabawy w grupie Misie

Hurra! Doczekaliśmy się pierwszego śniegu!

Nasze przedszkolaki nie mogły przepuścić takiej okazji: pierwsza w tym roku bitwa na śnieżki, pierwszy bałwan i anioły na śniegu.

Radość dzieci – Ogromna!

  ☃️⛄❄️?️

Drodzy Rodzice! Z przyjemnością prezentujemy galerię zdjęć z wręczenia dyplomów i nagród  za udział w V Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Dyplomy i nagrody trafiły również do pozostałych placówek dla dzieci, które brały udział w konkursie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy ciekawych prac!

„Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.

Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Przedszkole to też jedna wielka rodzina, dlatego  18 grudnia zorganizowaliśmy grupową Wigilię, złożyliśmy sobie życzenia, wspólnie kolędowaliśmy przy choince, aż przyszedł czas na uroczysty obiad. Jak tradycja nakazuje, potrawy również były wigilijne, a nastrój prawdziwie ciepły i radosny.

Dziś nasze przedszkole odwiedził miły gość! Zjadł pierniki, wypił mleko i zostawił upominki dla dzieci.

Czy już wiecie, kto to taki? ?

??????????????????

wizyta gościa

Przygotowania do świąt: Czas, start!

My nasze przygotowania zaczynamy od dekorowania choinek. Dzieci własnoręcznie przygotowały ozdoby pod czujnym okiem swoich nauczycieli.

Poznały tradycję strojenia choinek, dokładnie obejrzały gałązkę świerku oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych.

Dzień był emocjonujący, ale któż z nas nie lubi tak magicznego czasu  ?

??????????????????

Przygotowania do świąt: Czas, start!

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie:

√ Przedstawiły nam swoje misie, dzięki uprzejmości rodziców, którzy przysłali nam zdjęcia pluszaków; √ poznały historię pluszowego misia; √ uczestniczyły w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych.

Cały dzień w przedszkolu był pełen radości oraz wspólnej zabawy!

??????????????????

Dzień Pluszowego Misia

W piątek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dowiedzieliśmy się  jakie prawa mają dzieci. Dzięki różnym  opowiadaniom mogliśmy poznać historie bohaterów, spróbować rozwiązać ich problemy i wcielić się w ich role. Przy piosence Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są” mogliśmy zatańczyć i zaśpiewać.

Na koniec starsze grupy, miały możliwość wykazania się znajomością liter i odczytywania nazw praw, dzięki czemu  nauka połączona była z zabawą.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola świętowały Narodowe Święto Niepodległości. Koncert online pt. „Polska nasz wolny kraj” przybliżył przedszkolakom ważne fakty z historii Polski. Odśpiewanie hymnu i pieśni patriotycznych, a także wysyłanie pocztówek niepodległościowych w ramach akcji „Mamy Niepodległą!” spowodowały, że atmosfera podczas uroczystości była bardzo podniosła i wzruszająca.

Święto Niepodległości

W sali grupy Pszczółki dzieci testują możliwości nowej tablicy multimedialnej. Poprzez zabawę mają okazję uczyć się kolejnych liter, rozpoznawać głoski w wyrazach oraz wprowadzać elementy poprawnej pisowni.

TABLICA MULTIMEDIALNA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dzieci otrzymały telegram, w którym dowiedziały się, że ich ulubieni bohaterowie pomylili swoje bajki. Aby pomóc im wrócić do właściwych bajek dzieci musiały wykonać pewne zadania.  Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek.

Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych oraz układały bajkowe puzzle.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 30.10.2020r. dzieci 6- letnie z grupy „Krasnale” uczestniczyły w akcji „BohaterON w Twojej Szkole”.  Zerówkowicze aktywnie uczestniczyły w zajęciach na temat historii XX wieku. Na zakończenie stworzyły wspólną pamiątkę z życzeniami dla Powstańców Warszawskich.

„BohaterON w Twojej Szkole”

Codziennie aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu.

Jak wiadomo – ruch to zdrowie! ?

Jesienne zabawy Krasnali

Dziś Krasnale miały okazję spotkać niecodziennych gości.

Pani policjantka przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Dzieci z grupy Krasnale uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych ,,Kolejowe ABC” – organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego.

Zajęcia miały na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości związanych z odpowiednim zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

???

Kolejowe A,B,C

Dzieci z grupy Sówki, poznawały dziś warzywa, z których przyrządziły przepyszna bombę witaminową????

Fotorelacja z zajęć poniżej ?

Poznajemy warzywa

Grupa Biedronek dołączyła dziś do grona przedszkolaków ? Podczas wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych dzieci zaprezentowały nabyte umiejętności, a następnie zostały uroczyście pasowane przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego dnia każde z dzieci otrzymało dyplom i odznakę, a na podwieczorek czekała na nie słodka niespodzianka ??

Pasowanie na przedszkolaka

7 października grupa Biedronek wybrała się na niedaleki jesienny spacer

– na nieznany im jeszcze teren boiska szkolnego. Celem spaceru było poszukiwanie oznak jesieni. Przepiękne zbiory ?? trafiły do sali Biedronek oraz do prywatnych kolekcji przedszkolaków 😉

Jesienny spacer

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu była jesień w sadzie.

Dzieci poznawały organoleptycznie różne owoce.

Krasnale klasyfikowały owoce na te, które rosną w sadzie oraz egzotyczne.

Na koniec wykonały owocową pracę plastyczną

? ???????

Jesień w sadzie

W dniu dzisiejszym grupa Sówki poznawała organoleptycznie owoce krajowe poprzez smak , dotyk i zapach. Dzieci uczyły się rozpoznawać owoce pestkowe i odróżniać je od owoców jagodowych.

?????

Poznajemy owoce

W ostatnim tygodniu września dzieci z grup Misie, Sówki i Pszczółki wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej BohaterON- włącz historię! Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej społecznej oraz budowanie wrażliwości społecznej.

BohaterON – włącz historię!

W tygodniu 21-25.09.2020r. dzieci z wszystkich grup oglądały przedstawienia teatralne on-line.

Teatr lalek przygotował atrakcyjną ofertę dla dzieci.

,,Bajka o szczęściu”, ,,Piracka przygoda” czy ,,Szkolne przygody Tosi i Plastusia” to tylko niektóre z wybranych przedstawień.

Spodobała nam się taka forma uprzystępniania dzieciom sztuki, będziemy korzystać częściej ?

Teatr on-line

23 września nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Jesieni ???

Nie obyło się bez wielu zabaw muzycznych i tanecznych, zagadek oraz pracy plastycznej.

Celem zabaw tematycznych było poznanie charakterystycznych cech jesieni poprzez różne formy (muzykę, plastykę i mowę).

Pierwszy Dzień Jesieni

Już w piątek świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka!

To kolejna okazja do wspaniałej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Wszyscy bawili się znakomicie, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci ?

Celem obchodów Dnia Przedszkolaka jest kultywowanie tradycji przedszkolnych ????

Dzień Przedszkolaka

Grupa Krasnale korzysta z ostatnich letnich promieni słonecznych ☀ W poniedziałek dzieci wybrały się na spacer w okolicy przedszkola. Celem wyjścia było zachęcenie do obserwacji środowiska przyrodniczego, jakim jest park ???

15 września – Dzień Kropki ??⚫⚪

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

W 2003 roku, autor książeczek dla dzieci, Peter H. Reynolds, opowiedział historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce i swojej mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków i wydana alfabetem Braille’a.

Dzień Kropki to okazja do rozmowy,  odkrywania i pielęgnowania w dziecku i w sobie m.in. pewności siebie, kreatywności, talentów i poczucia własnej wartości.

Dzień Kropki