18.06.2018 Wycieczka Żabek i Pszczółek do Klubu Sportowego Zakręt
Wycieczka Biedronek na Ranczo Okapi w Dębem Wielkim – 06.2018

Uczestnictwo grupy Pszczółki w obchodach rocznicy LI LO im. Tadeusza Kościuszki oraz rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej. Oddanie hołdu oraz złożenie kwiatów poległym Polakom walczących o niepodległość kraju.

Pszczółki na obchodach rocznicy Liceum

Dziękujemy mamie Błażeja za wspólnie spędzony czas. Książeczki pt. „A gdzie tytuł?”, „Naciśnij mnie” H. Tullet bardzo przypadły Biedronkom do gustu.

Biedronki miały gościa

Konkurs „Uchwyć i zatrzymaj wiosnę” został rozstrzygnięty!!!
I Miejsce – Antoni Adamczuk, Adam Misterka, Michał Chodowiec
I miejsce – Antoni Śledź, Julia i Pola Nowicka
III miejsce – Szymon Baranowicz, Wojciech Szafran, Anna Boguszewska
Dziękujemy uczestnikom za udział!

Konkurs „Uchwyć i zatrzymaj wiosnę” rozstrzygnięty
29 maja dzieci z gr. BIEDRONEK wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody.
Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
05. 06.2018 w grupie Żabki została przeprowadzona lekcja europejska przez Panie pracujące w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct- Warszawa. Zajęcia edukacyjne pogłębiły wiedzę na temat Unii Europejskiej: jej podstawowych symboli,  historii powstania, języków urzędowych, krajów do niej należących.  Podsumowaniem zajęć był quiz z wiedzy dot. Unii Europejskiej. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas!
Lekcja europejska w grupie Żabki
Fotorelacja z wycieczki gr. Żabki do stadniny koni
Eksperymenty w Żabkach – Chemiczna muffinka

25.05 br. w grupie Żabki, odbyła się pogadanka połączona z prezentacją multimedialną przygotowana przez przedstawiciela Sanepidu, w ramach programu Znamię! Znam je?. Dzieci dowiedziały się czym jest rak skóry- czerniak a także poznały „Złote zasady” ochrony przed czerniakiem.

Wizyta Pani z Sanepidu

„Eksperymenty czas zacząć” – kolejna porcja doświadczeń w grupie Misie. Tym razem swoją wiedzą z Misiami podzieliły się dziewczynki z Pszczółek. Ania i Weronika pokazały, jak wykonać eksperyment „chemiczne jojo”. Dziewczynki spisały się na medal:)
Następnie przedszkolaki z Misiów same zrobiły słodką „tęczę na talerzu”. Było pysznie i kolorowo.

29 maja przedszkolaki z grupy Misie odwiedziły salon fryzjerski Studio Efekt w Rembertowie, gdzie dowiedziały się czy praca fryzjera jest trudna i co jest potrzebne do jej wykonywania. Na koniec chętne dzieci przeszły małą „metamorfozę”. Dziękujemy 🙂

„Pszczółki” to niespokojne duszki. W sobotę tańczymy walca na festynie w Rembertowie, a już we wtorek jeździmy konno i wozem „cygańskim” w Stadninie Koni „Humorek” w Leśniakowiźnie k. Wołomina. Zajadamy własnoręcznie upieczone na ognisku kiełbaski i uczestniczymy w interesującej prelekcji na tematy „końsko – stajenne”. Jak widać na zdjęciach, wykonanych przez naszą niezastąpioną Panią Agatę, towarzyszą nam nie tylko konie, ale i świnka o pięknym imieniu Rysio.

Wiosna w pełni, więc prace w ogródku przedszkolnym ruszyły pełną parą. Dzieci z grupy Misie sprawdzają się w roli małych ogrodników. Sieją, podlewają i codziennie sprawdzają czy już coś urosło 🙂

Mała Orkiestra Dni Naszych w naszym Przedszkolu

„Pszczółki” z naszego przedszkola jak zwykle nie próżnowały i aktywnie spędzały piękny, wiosenny czas.
Liczna grupa naszych reprezentantów uczestniczyła w konkursie pt. „Bohater z mojej ulubionej książki” organizowanym w naszym przedszkolu . 27.04.2018 odbyło się wręczenie nagród i okazało się, że wyróżnionych zostało aż 11 prac dzieci z naszej grupy. Cieszyliśmy się Ich sukcesem i jesteśmy z Nich bardzo dumni.
16.05.2018 r. udaliśmy się do Biblioteki Publicznej w Rembertowie na lekcję pt. „Parki i ogrody”. Po bardzo ciekawej i pouczającej prezentacji oraz burzliwej dyskusji wykonaliśmy piękną pracę plastyczną o tematyce przyrodniczej.
– 21.05.2018 r. do naszego przedszkola przyjechali artyści wraz a „Jurkiem Ogórkiem”. Wspólnemu śpiewaniu i zabawie nie było końca!

Pszczółki w maju 2018
Grupa Żabki – prace grupowe

18.05.2018 dzieci z grupy ŻABKI wybrały się Szybką Koleją Miejską oraz Metrem do teatru Kamienica na przedstawienie  pt. „Jaś i Małgosia”.  Leśna przygoda z Jasiem i Małgosią pokazała młodym widzom jak przezwyciężyć własne strachy i nauczyła, że zawsze warto wierzyć w siebie. Było dużo śpiewu, tańca i rozmów z młodymi widzami. W nagrodę za aktywny udział  w wyprawie, Jaś  i Małgosia odkryli przed dziećmi tajniki magicznych efektów teatralnych.

Żabki w Teatrze Kamienica – 18.05.2018

17.05.2018 dzieci z grupy ŻABKI odwiedziły Dom Kultury Rembertów. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji edukacyjnej pt. „Zioła w naszych ogródkach”. Pani Marzena opowiedziała nam o cechach charakterystycznych każdej rośliny i jej zastosowaniu, a  następnie oprowadziła nas po edukacyjnym ogródku ekologicznym. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu wolnego!

Żabki w Domu Kultury Rembertów
Żabki w bibliotece – 16.05.2018

16.05.2018 r. w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla rodziców dzieci z grupy „BIEDRONKI”. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie.

Warsztaty plastyczne Biedronek
Mama Zuzi w Biedronkach

„Ważenie w terenie” czyli grupa ŻABKI sprawdza, kto jest cięższy a kto lżejszy.

Ważenie ŻABEK w terenie

Konkurs „Bohater z mojej ulubionej książki” – rozstrzygnięty!
W piątek (27.04.18) odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym „Bohater z mojej ulubionej książki”. Uczestnikom dziękujemy za wykonanie pięknych prac, które można podziwiać na wystawie w holu przedszkola. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach.

Konkurs „Bohater z mojej ulubionej książki”

Warsztaty patriotyczne z grupie Żabki
Żabki na lotnisku Chopina
Żaby uczą się segregacji śmieci
Żabki w Bibliotece
Wiosenne prace Żabek w ogrodzie przedszkolnym

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy!!! – w ramach zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania Niepodległości naszego kraju 25.04 w grupie Misie odbyły się warsztaty patriotyczne. Dzieci wraz z rodzicami wykonały kotyliony oraz godła. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie oraz wspólne tworzenie symboli narodowych!

Dzieci z grupy Misie w środę 25.04 zapoznały się z twórczością Jana Brzechwy. Wysłuchały kilku utworów Brzechwy z Akademii Pana Kleksa oraz utworów inscenizowanych przez Panią Bibliotekarkę.

Nasze pracowite „Pszczółki” uwijały się przez całą wiosnę. Po uroczystym pożegnaniu Marzanny dwukrotnie uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych („Krążenie wody w przyrodzie” i „Wiosna w pełni”), pielęgnowały samodzielnie wyhodowane dęby, by z okazji Dnia Ziemi posadzić je w ogrodzie przedszkolnym.
Wiosna w Pszczołach
„Rom pom pom, rom pom pom, chciałbym stanąć w miejscu, ale nogi tańczyć chcą!” – tak to właśnie się zaczęło…
Dzieci z grupy Misie – Natalia Barańska, Pola Szczęsna, Mia Trzcińska, Ola Staniec, Amelka Lewandowska, Antek Czajka, Witek Kardas, Kajetan Kawęcki, Adaś Muszyński oraz Antek Śledź reprezentowali nasze przedszkole na rembertowskiej arenie biorąc udział w IV KONKURSIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM „TALENT PRZEDSZKOLAKA” organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Kubuś Puchatek.
Dzieci wykonały taniec oraz jednocześnie zaśpiewały do utworu „Rom, pom, pom”.
Reprezentanci Przedszkola nr 423 zajęli 1. miejsce zdobywając ciekawe nagrody!
Międzyprzedszkolny konkurs Talent Przedszkolaka

W poniedziałek 09.04.2018 dzieci z grupy ŻABKI reprezentowały nasze przedszkole w Przeglądzie Ekologicznym. Przedszkolaki przedstawiły krótką scenkę ekologiczną dotyczącą dbania o nasze środowisko.

Przedszkolne eksperymenty – czerwona kapusta
23.03.2018 – Żabki w Bibliotece
Tymczasem w grupie Żabki 🙂
Hu hu ha!!! Hu hu ha!!! – a idź precz, Ty zimo zła!!!! – Przedszkolaki pożegnały zimę, idąc w pochodzie z Marzanną oraz polewając ją na koniec wodą. Niech wreszcie zagości Pani Wiosna!
Dziękujemy Mamie Krystianka za wspólnie spędzony czas! Wiersze J. Tuwima bardzo przypadły Biedronkom do gustu ?
Mama Krystiana w Biedronkach
Na PGE Narodowy można podziwiać nie tylko wyczyny sportowe. 20 marca grupa „Pszczółki” oglądała zaprezentowane na międzynarodowej wystawie najpiękniejsze budowle z całego świata z klocków LEGO „Inwazja Gigantów”. Do kolekcji wrażeń zapisujemy nie tylko wystawę, ale także podróż SKM: Warszawską Szybką Koleją Miejską. Było wspaniale!!! 🙂
Pierwsza podróż piesza w tym roku Misiaków do Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów na zajęcia edukacyjne pt. „Zwiastuny wiosny”.
„Tam daleko, gdzie wysoka sosna, maszeruje droga Pani Wiosna!”. Dzieci poznały cechy charakterystyczne nowej pory roku – wiosny, poznały wielkanocne zwyczaje, wysłuchały utworów wiosennych oraz uczestniczyły w zabawach wiosennych zorganizowanych przez Panią bibliotekarkę. Na koniec wykonały pracę plastyczną „Motyl na kwiatku”.
Misie w Bibliotece poznają wiosnę

Przedszkolaki z grupy Misie zakładają swój wiosenny kącik przyrody – sadzimy szczypior oraz owies. Poznajemy optymalne warunki do wzrostu roślin. Ach!!! Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY!!!!!!

Misie mają swoje sadzonki

Dnia 19.03.2018 dzieci z grupy Żabki wykonały ekologiczną Marzannę

Żabki mają swoją Marzannę

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, przyszedł więc czas na zabawy badawcze z ziemią i sadzenie cebulek. W czwartek 15.03.2018 r. dzieci z grupy Żabek oglądały ziemię, oceniały wygląd, zapach oraz jej strukturę i temperaturę. Dzieci posadziły cebulę i wysiały owies, podlały roślinki i ustawiły je w kąciku przyrodniczym.

Żabki mają już swoje sadzonki
Biedronki i ich sadzonki
Festiwal Piosenki Angielskiej – grupa Misie
We wtorek 13.03 Biedronki odwiedziła mama Ady i Asi. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki ,,O wilku z pięknego lasu”.
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Goście u Biedronek – 13.03.2018