W środę, 16 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Promujemy w ten sposób szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie. Podczas zajęć dzieci uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć.

Dzień Tolerancji

20 października w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z grupy „Biedronki”, które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice, Pani dyrektor oraz pracownicy naszego przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było uroczyste ślubowanie i pasowanie przez Panią dyrektor. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały odznaki „Dzielnego Przedszkolaka” oraz upominki.

Pasowanie na Przedszkolaka

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Z tej okazji – w piątek 4 listopada nasze przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły, pełen zabaw, konkursów i łamigłówek związanych z bajkowymi postaciami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 3 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu zespół Mała Orkiestra Dni Naszych.

Dzieci uczestniczyły w koncercie, który zabrał ich w muzyczną podróż po Polsce oraz utrwalił nazwy regionalnych potraw. Wszyscy z uśmiechem i zaangażowaniem słuchali, bawili się i śpiewali piosenki, bo przecież najwięcej treści i radości wnosi edukacja przez zabawę.

Mała Orkiestra Dni Naszych

W piątek, 7 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zawód listonosza wraz z jego obowiązkami. Dzieci dowiedziały się jak poprawnie zaadresować  pocztówki, gdzie przykleić znaczek oraz jak długą drogę musi przebyć list by trafił do skrzynki pocztowej.

Dzień Poczty Polskiej

Jesienne zajęcia w bibliotece

Przedszkolaki z grupy Misie wiedzą już dużo o jesieni dzięki własnym obserwacjom czy zajęciom w przedszkolu, ale przy okazji wycieczki do Biblioteki miały okazję pogłębić swoją wiedzę poprzez kontakt z literaturą o tematyce jesiennej, którą zaprezentowała im Pani Bibliotekarka . Dużo frajdy sprawiło dzieciom wspólne przygotowanie pracy plastycznej i wypożyczenie książek. Wielkie podziękowania dla Pani Bibliotekarki za przygotowanie tylu atrakcji dla naszych przedszkolaków i podzielenie się swoją wiedzą.

Wizyta grupy Misie w Bibliotece

Nasze przedszkolaki wiedzą już dużo o jesieni na podstawie własnych obserwacji czy zajęć w przedszkolu, ale przy okazji wycieczki do Biblioteki dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych „Przyszła do nas Pani Jesień”. Dzieci z grupy Sówki i Pszczółki wysłuchały ciekawych książek o tematyce jesiennej, rozwiązywały jesienne zagadki i łamigłówki, a na zakończenie zajęć wykonały jesienną pracę plastyczną. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Wizyta w Bibliotece

23 września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się “Powitanie Jesieni” – tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień.

Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Jesień

W czwartek – 22 września nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki z nietypowym gościem.

Podczas tej wizyty Sierżant Borsuk rozmawiał z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Maluchy dowiedziały się, jak bezpiecznie jeździć rowerem, hulajnogą, deskorolką, na rolkach. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom o kasku rowerowym i odblaskach. Dzieci w miłej atmosferze utrwaliły numery alarmowe oraz zasady bezpieczeństwa na drodze.

wizyta Policji

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i odwagi w pokonywaniu trudności. Przedszkolaki wysłuchały historii o dziewczynce Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Każde z dzieci miało okazję do pochwalenia się swoimi talentami i rozwijania swoich umiejętności: językowych, matematycznych i plastycznych. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego wesołego  „kropkowego” dnia! 

Dzień Kropki