Smerfny Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Smerfna zabawa”. Były tańce, zabawy i drobne konkurencje sportowe, a na wszystkich twarzach  mnóstwo uśmiechu.

Dzień Dziecka

31 maja dzieci i pracownicy z Przedszkola nr 423 solidaryzowali się z osobami, które urodziły się z zespołem Pradera-Williego (PWS) – chorobą wiecznego głodu. Maj jest Światowym Miesiącem Świadomości Zespołu Pradera-Williego, a kolorem, który symbolizuje chorobę jest pomarańczowy. Dlatego w ostatni dzień maja cała społeczność Przedszkola nr 423 miała w swoim ubiorze pomarańczowy akcent. Podczas zajęć rozmawialiśmy o chorobie, z którą mierzy się jedno z naszych dzieci i jego rodzina. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom i zrozumieniu życie Antosia będzie szczęśliwsze i będzie dobrze się czuł w naszej przedszkolnej rodzinie.

Pomarańczowy dzień w przedszkolu

22.05.2023 w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Teatru TAK. Dzieci miały możliwość obejrzeć sztukę pod tytułem: ,,O Pchle co manier nie miała”. Barwny spektakl musicalowo-kabaretowy z elementami języka angielskiego, który opowiada o wielkiej damie, która posiada wszystko, poza kulturą osobistą. Nikt nie spodziewał się, że w tak małej pchle mieści się tak ogromny brak dobrych manier. Przedstawienie nie tylko śmieszyło nasze przedszkolaki, ale było też bardzo edukacyjne. 

Teatrzyk w przedszkolu

W dniu 17 maja w grupie Biedronek odbyły się warsztaty przyrodnicze, koordynatorem tego wydarzenia było rodzice Frania z 3 latków. Dzieci podczas tego spotkania dowiedziały się jak wygląda proces wzrostu roślin, natomiast później same zasiały swoje nasiona i cebulki. Warsztaty te wywołały wiele radości u dzieci. Po rozmowie z niektórymi rodzicami okazało się, że biedronki z chęcią i zaangażowaniem zajmują się swoimi roślinami.

warsztaty przyrodnicze

16 i 17 maja nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Ranczo u Mara. Pobyt w gospodarstwie dostarczył dzieciom wspaniałych wrażeń. Nasi milusińscy mieli okazję zobaczyć zwierzęta mieszkające na farmie takie jak: strusie, króliki, kozy, świnie, konie oraz lamy. Każde chętne dziecko mogło pogłaskać zwierzęta i spróbować je nakarmić. Przedszkolaki świetnie się bawiły również grając w piłkę, biegając, skacząc na sianie jak i jedząc pyszne kiełbaski z ogniska. To był dzień pełen niezwykłych wrażeń. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy wrócili do przedszkola.

wycieczka na „Ranczo u Mara”

W czwartek , 11 maja dzieci z grupy „Krasnale” wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Lekcja w parku wprowadziła wszystkich uczestników w świat zmysłów. W czasie zabawy przedszkolaki odkrywały kolory i kształty ogrodowych roślin, słuchały dźwięków przyrody,  w labiryncie działu roślin leczniczych poszukiwały ziół, które później wąchały i oglądały z bliska. Na zakończenie zajęć dzieci stworzyły własne dzieła sztuki z zebranych roślinności.

wizyta w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

27 kwietnia w Przedszkolu nr 243 odbył się dzielnicowy „Przegląd muzyki poważnej w interpretacji dzieci”. Do konkursu zgłosiło się 5 zespołów z rembertowskich przedszkoli.  Naszą placówkę reprezentowała grupa „Krasnale”. Pięknym i zachwycającym interpretacjom towarzyszyła muzyka klasyczna. Występy przedszkolaków były bardzo różne, ale jak zawsze na najwyższym poziomie. 🏆🥇

„Przegląd muzyki poważnej w interpretacji dzieci”

27.04 nasze przedszkole odwiedził trener z Akademii Piłkarskiej AP EsKadra . Pan Piotr przeprowadził z przedszkolakami zajęcia sportowe i ogólnorozwojowe uczące dzieci zdrowej rywalizacji. Dzieci świetnie się bawiły i czekają już na kolejne zajęcia 😉

Akademia Piłkarska EsKadra

26 kwietnia grupy Sówki i Pszczółki wybrały się do Kina Luna na musiacal Piotruś Pan. Dzieci poznały historię Nibylandii oraz dowiedziały się jak należy zachowywać się w miejscach kultury.

Musical „Piotruś Pan”

W środę 19.04 grupę Pszczółki odwiedziła mama Ady, aby przeczytać dzieciom ciekawą książkę z morałem o dobrym wilku pt. „Wilk z pięknego lasu”. Dzieci bardzo ucieszyły się z odwiedzin i z uwagą wysłuchały opowiadania. Dziękujemy Pani Aldonie za poświęcony czas i czekamy na kolejnych rodziców.

czytanie

Dnia 18.04.2023 grupa Biedronek odbyła wycieczkę do „Deski Serów”. Maluchy były podekscytowane warsztatami, prowadzonymi przez Panią. Dzieci dowiedziały się różnych ciekawych informacji na temat powstawania serów i ich różnych gatunków. Biedronki bardzo chętnie, próbowały różnych nowych i nieznanych im do tej pory smaków. Deska Serów

Deska Serów

We wtorek 18.04.2023 grupa Sówki pojechała na wycieczkę do FabLab Pobite Gary . Dzieci wzięły udział w dwóch warsztatach. Pod okiem specjalisty doskonaliły umiejętność śpiewu, dowiedziały się, że przed śpiewaniem – zupełnie jak przed ćwiczeniami – trzeba się rozgrzać. Grały też na dzwonkach i ustalały wysokość dźwięków. Miały również okazję grać na różnych instrumentach perkusyjnych, m.in. na bębnach, tarce i dzwonkach krowich

Fablab

W poniedziałek 17.04.2023 gościliśmy w naszym przedszkolu teatr TAK ze spektaklem pt. „W 7 dni dookoła bajek” . Dzieci przypomniały sobie najbardziej znane bajki oraz wiersze Jana Brzechwy, utrwaliły także nazwy dni tygodnia w języku angielskim.

Cały spektakl przepełniony był muzyką i wesołą zabawą.

teatrzyk

Misie poznały tajniki wypieku pizzy w lokalnej Pizzerii Centro. Dzieci najpierw wysłuchały kilku ciekawostek dotyczących oryginalnej włoskiej pizzy i wzięły udział w krótkim quizie. Pod okiem pracowników pizzerii każde dziecko wyrabiało ciasto, nałożyło wybrane przez siebie składniki, by na sam koniec cieszyć się pyszną pizzą własnej roboty! Dziękujemy Pizzeria Centro za warsztaty 🍕😋 Pizzeria Centro Warszawa

Pizza

4 Kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się Niebieskie Igrzyska. #niebieskieigrzyska

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Jest ono skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służyły integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

Nasze dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zawodach, mieli do pokonania tor przeszkód drużyna wygrana została nagrodzona medalami. Wszystkie drużyny wspierali zagorzali kibice! 😉

Niebieskie Igrzyska

Krasnale i Sowy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach z programowania i kodowania z naszymi przedszkolnymi robotami Genibot.

Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija

logiczne myślenie i zadaniowe podejście do stawianych problemów.

Ułożony przy pomocy odpowiednio ułożonych kart do kodowania program pozwala wprowadzić robota w ruch i sprawić, żeby wykonał

wybraną sekwencję poleceń. Dzięki temu dzieci mają możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych.

Zajęcia z programowania

Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy MISIE🐻 sadziły cebulę i owies. Przedszkolaki zapoznały się z budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem roślin oraz etapami sadzenia. Odpowiednio przygotowane w niezbędne przedmioty dzieci zabrały się za pracę. Teraz codziennie  podlewają i prowadzą obserwacje wzrostu roślin, czekając na efekty swojej pracy.

Sadzenie

W ubiegłą środę 22.03. nasze przedszkole odwiedziły policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego w Warszawie. Panie w każdej grupie opowiedziały o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawiły dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw.

Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją by przedszkolaki poznały zawód i pracę policjanta oraz dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.

Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego w Warszawie

W zeszłym tygodniu kolejny raz gościliśmy w naszym przedszkolu Małą Orkiestrę Dni Naszych i jak zawsze świetnie się bawiliśmy! Tym razem muzycy wystąpili z repertuarem wiosennym – z każdej piosenki płynie ważna nauka, nie tylko dla najmłodszych. Dzieci z radością aktywnie uczestniczyły w koncercie – śpiewały, klaskały, tańczyły, a nawet grały na instrumentach. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Mała Orkiestra Dni Naszych

W zeszłym tygodniu nasze przedszkolaki wzięły udział w ciekawych warsztatach, podczas których dowiedziały się kim jest geolog i na czym polega jego praca. Mieliśmy okazję wielozmysłowo poznać frakcje ziemi o różnej wielkości cząstek, a na koniec każde dziecko wykonało swoją własną skamielinę.

Warsztaty

W piątek 3 marca w grupach Pszczoły, Sowy i Krasnale odbyło się spotkanie z Panią stomatolog z  Fundacja Wiewiórki Julii

Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Pani dentystka przypomniała również dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa, a także o konieczności właściwego odżywiania się – spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę.

Były to ważne warsztaty, które wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech.

Dentysta

Dnia 2.03. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu aktorów z Agencji Artystycznej Pasja, którzy zaprezentowali nam ciekawe przedstawienie ,,O Tadku niejadku, babci i dziadku”. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu i dzięki temu uświadomiły sobie, jakie znaczenie w ich życiu ma właściwe odżywianie.

Teatr

W poniedziałek 27 lutego świętowaliśmy Dzień Dinozaura 🦕🦖 Podążając tropem triceratopsa Dyzia przedszkolaki rozwiązywały przygotowane przez niego zadania. Dowiedziały się, kiedy żyły dinozaury, czym się żywiły i dlaczego żaden człowiek nie widział nigdy żywego dinozaura.

Ostatni tydzień przed feriami zakończyliśmy w prawdziwie włoskim stylu. Obchody Dnia Pizzy rozpoczęły się już po balu karnawałowym – na dzieci czekała pyszna pizza na podwieczorek. Następnego dnia nasze przedszkolaki wysłuchały historii powstania tego tradycyjnego włoskiego dania, dowiedziały się jakie składniki są potrzebne do wyrobienia ciasta oraz poznały etapy przygotowywania pizzy. Dzieci miały też okazję wcielić się w rolę dostawcy pizzy i przejść tor przeszkód. To był dzień pełen wrażeń!

Dzień Pizzy

09.02.2023 r. w naszym Przedszkolu odbył się WIEEEEELKI BAL KARNAWAŁOWY!🎊🎉🎈

W tym wyjątkowym dniu można było spotkać u nas : BATMANA, SPIDER-MENA, HARREGO POTERA, SMOKA, WRÓŻKI, KRÓLEWNY, PIRATA, BOHATERÓW Z BAJKI PSI PATROL, MOTYLKI, POLICJANTÓW, RYCERZY, PIŁKARZY ORAZ WIELU INNYCH BOHATERÓW BAJEK. 🧚🦸🧜🥷

Przedszkolaki świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w wesołej atmosferze oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy Uśmiechu Warte – animacje dla dzieci za fantastyczne poprowadzenie naszego balu 💃🕺

W dniu 02.02.2023r. grupa „Krasnale” wybrała się do Łazienek Królewskich na zajęcia pt. „Wąsy i peruki, czyli o modzie w XVIII wieku”. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się co było modne za czasów panowania króla Stanisława Augusta i dlaczego niektórzy woleli frak od kontusza. Uczestnicy zajęć wcielali się w rolę modowych projektantów. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z zajęć.

wyjazd do Łazienek Królewskich

Dzień Babci i Dziadka to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełen radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. Z tej okazji Pszczółki przygotowały występ artystyczny, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność dla dziadków. Babcie i dziadkowie żyjcie nam 100lat!!!

Dzień Babci – grupa Pszczółki

Dnia 23 stycznia dzieci z grupy Sówki zaprezentowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, na który licznie przybyli ich najbliżsi. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki.

Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich “skarbów”.

Dzień Babci i Dziadka – grupa SOWY

W czwartek 12 stycznia 2023 r. w Przedszkolu nr 160 w Warszawie odbył się dzielnicowy przegląd kolęd i pastorałek. Najstarsza grupa „Krasnale” reprezentowała nasze przedszkole.  Podczas prezentacji zerówkowicze zaśpiewali kolędę pt. „Lulajże Jezuniu” oraz pastorałkę pt. „Od serca do ucha”. Występy dopełniały barwne, góralskie stroje. Piękne polskie kolędy i pastorałki jeszcze na chwilę przywoływały w pamięci czar Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim dzieciom gratulujemy! 😊

Przegląd Kolęd i Pastorałek

W grudniu we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem  rodziców. Celem było wspólne wykonanie  ozdób świątecznych. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Zachęcamy do jak najczęstszych zabaw plastycznych w domu. Budują one wzajemną więź, rozbudzają wyobraźnię i są okazją do wzajemnego, głębszego poznania. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

warsztaty bożonarodzeniowe

WIGILIJNY OBIAD W PRZEDSZKOLU

Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Przedszkole to też jedna wielka rodzina, dlatego też 21 grudnia zorganizowaliśmy grupowe Wigilie – złożyliśmy sobie życzenia, wspólnie kolędowaliśmy przy choince, aż przyszedł czas na uroczysty obiad. Jak tradycja nakazuje, potrawy również były wigilijne, a nastrój prawdziwie ciepły i radosny.🎄🧑‍🎄🎄

Wigilia

6 grudnia, jak co roku nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Nasz gość zostawił rano zadania do rozwiązania dla każdej grupy, a gdy wszyscy już byli gotowi ukradkiem podrzucił do sal prezenty dla naszych przedszkolaków.

To był wyjątkowy i radosny dzień dla wszystkich dzieci 🎄🧑‍🎄

Mikołajki

W środę, 16 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Promujemy w ten sposób szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie. Podczas zajęć dzieci uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć.

Dzień Tolerancji

20 października w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z grupy „Biedronki”, które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice, Pani dyrektor oraz pracownicy naszego przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było uroczyste ślubowanie i pasowanie przez Panią dyrektor. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały odznaki „Dzielnego Przedszkolaka” oraz upominki.

Pasowanie na Przedszkolaka

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Z tej okazji – w piątek 4 listopada nasze przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły, pełen zabaw, konkursów i łamigłówek związanych z bajkowymi postaciami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 3 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu zespół Mała Orkiestra Dni Naszych.

Dzieci uczestniczyły w koncercie, który zabrał ich w muzyczną podróż po Polsce oraz utrwalił nazwy regionalnych potraw. Wszyscy z uśmiechem i zaangażowaniem słuchali, bawili się i śpiewali piosenki, bo przecież najwięcej treści i radości wnosi edukacja przez zabawę.

Mała Orkiestra Dni Naszych

W piątek, 7 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zawód listonosza wraz z jego obowiązkami. Dzieci dowiedziały się jak poprawnie zaadresować  pocztówki, gdzie przykleić znaczek oraz jak długą drogę musi przebyć list by trafił do skrzynki pocztowej.

Dzień Poczty Polskiej

Jesienne zajęcia w bibliotece

Przedszkolaki z grupy Misie wiedzą już dużo o jesieni dzięki własnym obserwacjom czy zajęciom w przedszkolu, ale przy okazji wycieczki do Biblioteki miały okazję pogłębić swoją wiedzę poprzez kontakt z literaturą o tematyce jesiennej, którą zaprezentowała im Pani Bibliotekarka . Dużo frajdy sprawiło dzieciom wspólne przygotowanie pracy plastycznej i wypożyczenie książek. Wielkie podziękowania dla Pani Bibliotekarki za przygotowanie tylu atrakcji dla naszych przedszkolaków i podzielenie się swoją wiedzą.

Wizyta grupy Misie w Bibliotece

Nasze przedszkolaki wiedzą już dużo o jesieni na podstawie własnych obserwacji czy zajęć w przedszkolu, ale przy okazji wycieczki do Biblioteki dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych „Przyszła do nas Pani Jesień”. Dzieci z grupy Sówki i Pszczółki wysłuchały ciekawych książek o tematyce jesiennej, rozwiązywały jesienne zagadki i łamigłówki, a na zakończenie zajęć wykonały jesienną pracę plastyczną. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Wizyta w Bibliotece

23 września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się “Powitanie Jesieni” – tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień.

Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Jesień

W czwartek – 22 września nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki z nietypowym gościem.

Podczas tej wizyty Sierżant Borsuk rozmawiał z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Maluchy dowiedziały się, jak bezpiecznie jeździć rowerem, hulajnogą, deskorolką, na rolkach. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom o kasku rowerowym i odblaskach. Dzieci w miłej atmosferze utrwaliły numery alarmowe oraz zasady bezpieczeństwa na drodze.

wizyta Policji

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i odwagi w pokonywaniu trudności. Przedszkolaki wysłuchały historii o dziewczynce Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Każde z dzieci miało okazję do pochwalenia się swoimi talentami i rozwijania swoich umiejętności: językowych, matematycznych i plastycznych. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego wesołego  „kropkowego” dnia! 

Dzień Kropki